690 680 960

Kolejny kierowca nie spojrzał na znaki, kiedy nie działała sygnalizacja. Doprowadził do wypadku (zdjęcia)

Nocne wypadki na tym skrzyżowaniu stają się powoli normą. Za każdym razem doprowadzają do nich kierowcy, którzy jadąc ul. Bohaterów Monte Cassino sądzą, że mają pierwszeństwo przejazdu.

Do wypadku doszło w niedzielę na al. Kraśnickiej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Bohaterów Monte Cassino zderzyły się dwa samochody osobowe: kia i nissan. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący nissanem mężczyzna jechał ul. Bohaterów Monte Cassino od strony al. Mazowieckiego. Wjeżdżając na skrzyżowanie, na którym nie działa już sygnalizacja świetlna, nie zastosował się do oznakowania. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z kią, której kierowca poruszał się al. Kraśnicką w stronę centrum.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Pasażerkę nissana przetransportowano do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Przez dwie godziny występowały utrudnienia w ruchu.

 

(fot. lublin112.pl, nadesłane Sylwia)

8 komentarzy

 1. Czyli nie „kierowca” tylko użytkownik pojazdu 😉

 2. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

  Wychodzi na to, że z uwagi na takich posiadaczy praw jazdy, sygnalizacja ma działać w systemie 24/7/365 dni w roku. A i tak by się znaleźli tacy, którzy by nie zauważyli, że świecące na górze sygnalizatora światło ma kolor czerwony.

 3. A może myślał, że znak: ustąp pierwszeństwa przejazdu, oznacza: kliknij w mającego pierwszeństwo… 😆

 4. skoro jest tyle zdarzeń może warto włączyć testowo sygnalizację ale znając wasze podejście do bezpieczeństwa będzie bez zmian

  • A co z tymi jeżdżącymi na CZERWONYM?? kopać fosę z wodą przed skrzyżowaniem? Strzelać ;)?? A może w końcu przestać rozdawać PJ i weryfikować kwalifikacje kandydata na użytkownika pojazdu ??

   • Pomysł ze „strzelać” byłby dobry… niech no ino wrucą z Afganistanu snajperzy nawracający tam Talibów na jedynie słuszną wiarę…

 5. Każdy kto doprowadza do takich zdarzeń,powinien z automatu być pozbawiony PJ.Odzyskamie ich tylko po egzaminie.Co znowu czekamy na medialną tragedię jak k.Stalowej Woli? I wtedy zrobią rządzący show?

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…