Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne zderzenie pojazdów na tym skrzyżowaniu. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

W piątek po południu na rondzie w rejonie Orfeusza doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Występują utrudnienia w ruchu, na miejscu pracują policjanci.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 11 na rondzie 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w Lublinie. Na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego i al. Kompozytorów Polskich zderzyły się dwa samochody osobowe: dacia i toyota. Na miejscu interweniowała policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierująca dacią kobieta, obywatelka Litwy, jechała al. Smorawińskiego od strony wiaduktu Poniatowskiego. Wjeżdżając na skrzyżowanie, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy toyoty, zjeżdżającej z ronda. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów.

Jedna osoba została przewieziona do szpitala. W rejonie wypadku występują utrudnienia w ruchu. Na miejscu pracują policjanci, trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Z powodu wypadku na rondzie im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK (przy Orfeuszu) linie nr: 12, 23, 34 i 74 kursują objazdem z pominięciem przystanków Orfeusz 02, Oratoryjna 02, Paganiniego 04.

Kolejne zderzenie pojazdów na tym skrzyżowaniu. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Kolejne zderzenie pojazdów na tym skrzyżowaniu. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Bez włączenia świateł to jest tam istna rosyjska ruletka. Jest ograniczona widoczność i dosyć duży ruch pojazdów oraz korki. Światła porządkują sytuację i należy je możliwie szybko podłączyć.

  • Widoczność jest ograniczona jak sie wjeżdża od Smorawińskiego. Ustawili to ogrodzenie tak, że nawet pieszych nie widać dość wczesnie, a żeby samochody zobaczyć trzeba podjechać pod samą linię. Wiadomo, że robotę muszą wykonać, ale może lepiej i bezpieczniej było zamknąć ten wjazd na czas robót i wyznaczyć objazd.

  • odwrotnie, wyłączyć na stałe.
   Za wymuszenie pierszeństwa zabierać prawko i wysyłać na kurs!

 2. Jak będą mandaty po 15tys to nie będize ani wypadków ani kolizji, a cały ruch drogowy będzie jedną, wielką eudajmonią 😀

 3. Banda nieudaczników nauczony tylko na miętowym jeździć, efekty codziennie na 112

 4. Państwo kierowcy nie znają przepisów , jak ich światła nie prowadzą to nie wiedzą gdzie są.
  Na tym skrzyżowaniu jak sa światła to też są stłuczki.
  Gdyby nie było znaków i świateł to dopiero było by wesoło.
  a może należało by zrobić taki eksperyment?

 5. Norsk Arisk Black Metal

  Skąd Litwini wracają?

 6. bo sie wszystkim wszedzie spieszy