Kilof, szczotka, narty, a nawet elektrownia. Wojsko znów wyprzedaje niepotrzebny sprzęt

Po raz kolejny wojsko wyprzedaje sprzęt, który w armii jest już zbędny. Tym razem oferta jest niezwykle zróżnicowana, od prętów stalowych po ciężkie maszyny. Tego typu wyprzedaże, zawsze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Do przyszłego tygodnia można decydować się na zakup wycofanego z wojska sprzętu. Lubelski oddział Agencji Mienia Wojskowego zaoferował do sprzedaży 57 pozycji asortymentowych. Wśród nich znaleźć można 110 m kabla aluminiowego, gazowy podgrzewacz wody, pakiet 5 sztuk drzwi i okien, drobny sprzęt elektryczny, niszczarki biurowe, grzejniki, rury do piecyków polowych, szlifierkę do zaworów, sprzęt i materiały warsztatowe, zbiorniki na wodę, pręty stalowe, butle gazowe, bednarki, meble, kosiarki i piły spalinowe czy też agregaty proszkowe bez legalizacji.

Są też pakiet sprzętu sportowego zawierający m.in. 1-stanowiskowy atlas, bieżnię elektryczną, ciężarki, kule do rzutów, narty zjazdowe, kijki narciarskie, odskocznie, tablice do koszykówki, skrzynie gimnastyczne, tarcze ochronne, poręcze i ławki gimnastyczne, hantle czy też kozła gimnastycznego. Z kolei w pakiecie artykułów domowo-ogrodniczych znajdują się min. grabie drewniane, kilofy, kosy ręczne, worki do odkurzaczy, popielnice, węglarka, szczotki ryżowe, szczoteczki do wycieraczek a nawet osełki.

Z cięższego sprzętu nabyć można skrzynie ładunkowe do samochodu star 944, kabiny z osprzętem do samochodów star 266, części zamienne do samochodów polonez, nysa, żuk i star, samojezdną zgarniarkę lub równiarkę, ładowarkę chwytakową, urządzenie rozgłoszeniowe, żurawia przeładunkowego na podwoziu jelcza, cysternę paliwową czy też samochód osobowy Honda Civic. AMW liczy także, że znajdzie kupca na zespół spalinowo-elektryczny, elektrownię oświetleniową a nawet oczyszczarkę lotniskową.

Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w środę 9 maja. Zainteresowani klienci mogą sprzęt oglądać w jednostkach w Nowej Dębie, Rzeszowie, Żurawicy, Kraśniku, Stężycy, Nisku, Bezwoli, Dęblinie, Głuścu, Lublinie, Hrubieszowie, Zamościu, Żurawicy, Siedlcach, Życzynie i Radomiu.

(fot. AMW)
2018-05-02 22:14:25

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Szrot…

 2. Tablice Mendelejewa z autografem Siemoniaka, to byłby hit licytacji.Czy kos, przekutych na sztorc, już nie ma?

  • Tytus - (ten z kompletu od Tomka i A'tomka)

   Kosy obsadzone na sztorc w Polsce można posiadać tylko za specjalnym pozwoleniem arcy proboszcza, albo biskupa,
   łatwiej i taniej uzyskasz pozwolenie policji na kij bejsbolowy.
   Proce, siekiery i noże kuchenne, póki co, możesz mieć bez pozwolenia.
   I miej to w domu do obrony koniecznej bo zanim się dodzwonisz na 112 ( i zanim dojedzie bohaterska policja),możesz już nie żyć.

 3. przykłady niegospodarności i marnotrawstwa… sprzęt tylko do filmów historycznych lub dla hobbystów. Zorientowani wiedzą…

  • A co ty sobie wyobrażasz że pełnowartościowy sprzęt ci sprzedadzą? A co do niegospodarności i marnotrawstwa: wojsko rządzi się innymi prawami.

 4. a długopisy dla armii za 20 000 tyś po Antku są ?

 5. Kosy są, będą OT dozbrajać 😀

  • Młode pokolenie nie wie nawet jak kosa wygląda, nie wspominając do czego służy i jak się z nią obchodzić. Ale w rękach ubywateli RP i KODomitów, może stanowić niebezpieczny oręż.

 6. szkoda ze ziemniaki jeszcze nie wyrosly na tym zlomie ,,,,moze kiedys ludzie zrozumieja ze nie warto trzymac sprzetu na sprzedaz az zbrazowieje
  przeciez ten zlom mozna bylo opchnac 6 lat temu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Ziemi na UMCS
Rekrutacje do drużyny futbolu amerykańskiego Tytani Lublin
WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej