690 680 960

Kładka już jest, powstaje chodnik. Piesi i rowerzyści będą bezpieczniejsi

W Międzyrzecu Podlaskim, na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 2 i 19, trwa budowa ciągu pieszo rowerowego. Jednym z jego elementów jest kładka, która powstała w ubiegłym roku.

Kładka, która w ubiegłym roku powstała nad drogą krajową nr 19, jest częścią większego zadania realizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Obecnie trwa budowa blisko 3 kilometrowego ciągu pieszo- rowerowego, który połączy Żabce z Międzyrzecem Podlaskim. Dzięki niemu piesi oraz rowerzyści nie będą już musieli poruszać się ruchliwymi drogami krajowymi.

Inwestycja prowadzona jest w ramach ogólnopolskiego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Głównie budowane są chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. Do tego dojścia do przystanków i przejścia dla pieszych oraz zatoki autobusowe. W kilku miejscach powstaną też dodatkowe pasy do lewoskrętu. W większości miejsc w których zaplanowano prace, często dochodzi do wypadków czy też groźnych zdarzeń drogowych.

Oprócz Międzyrzeca Podlaskiego, ciągi pieszo-rowerowe powstaną wzdłuż krajowej nr 12 w Chojnie Nowym oraz pomiędzy Brzeziczkami i Kolonią Strużą oraz w Łukowie wzdłuż drogi krajowej nr 63. Chodnik o długości 2,5 km połączy miejscowości Klębów oraz Stok z Ulan-Majoratem. Chodniki powstaną tez w Turowie przy krajowej 19, Kolonii Jamielnik przy DK 76 oraz w Krzemieniu, Horyszowie i Zofiance Dolnej wzdłuż drogi krajowej nr 74. W miejscowości Kaliłów przy krajowej 2 zaplanowano dojścia do przystanków oraz przejście dla pieszych. W miejscowości Płoskie koło Zamościa wytyczony zostanie pas do skrętu w lewo w drogę powiatową. Powstaną tam również zatoki autobusowe wraz z dojściami do nich. Również zatoka dla autobusów zostanie wybudowana w miejscowości Kołacze na trasie Łęczna – Włodawa. Zaś w Łukowie nad Krzną Południową kładka dla pieszych.

56

(fot. lublin112)
2018-05-02 21:00:16

3 komentarze

 1. ciekawe ile rowerów rocznie porusza się w tych miejscach?

  • VanPit - minister zarządu kładkami betonowo asfaltowymi trójkąta Radom Łodź Sosnowiec

   1273 rowery na kilometr w rozkładzie dobowym zgodnie z krzywą Gausa w logarytmie naturalnym i medianą przypadającą na 17 luty.

   • VanPit - kierownik urzędu obrachunkowo rabunkowego Ministerstwa Grabieży Podatkowej

    Szanowyny Panie „konkretny” opłata skarbowa za udzielenie powyższej informacji wynosi 10 tysięcy cebulionów. Wpłaty proszę dokonać niezwłocznie na konto fundacji „Uwolnij wilka w mieście”. Każde wpłacone 10 cebulionów to jeden wilk. Razem wypełnijmy nasze miasto wilkami!

Kursy walut

 • USD 3.985zł -0.15%
 • GBP 5.0509zł -0.09%
 • EUR 4.3337zł -0.36%
 • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas