Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierujący motocyklem miał niemal 3 promile. Jazdę zakończył na polu

33-letni motocyklista z gminy Poniatowa, mający w organizmie niemal 3 promile alkoholu, stracił kontrolę nad swoim pojazdem i wjechał na pole. Całe zdarzenie widział świadek, który natychmiast wezwał pomoc. Jak się okazało, kierujący jednośladem miał zatrzymane prawo jazdy i dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Kocianów, w powiecie opolskim. Dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie od świadka około godziny 17.00. Mężczyzna poinformował o kierowcy motocykla, który stracił kontrolę nad pojazdem, zjechał z drogi i przewrócił się na polu.

Patrol policji, który przybył na miejsce, potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że kierujący motocyklem to 33-letni mieszkaniec gminy Poniatowa. Mężczyzna mając niemal 3 promile alkoholu w organizmie, postanowił wybrać się na przejażdżkę jednośladem. Mundurowi sprawdzając 33-latka w policyjnym systemie ustalili, że mężczyzna posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych i ma zatrzymane prawo jazdy.

Wkrótce 33-latek usłyszy zarzuty, a za swoje postępowanie ponownie stanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Natomiast złamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów może skutkować karą do 5 lat pozbawienia wolności.

8 komentarzy

  1. Moja ciocia pracuje w ministerstwie i słyszała że Tusk chce dać 1000 plus !!! Jak tylko wygrają wybory !!!

  2. Teraz grozi mu kolejny zakaz. Miedzy szóstym, a siódmym może kogoś zabić.

  3. … czyli statystyczny jednośladowy motogłupek … promile + brak uprawnień oraz często brak OC + brak PT ( lub nierejestrowany pojazd )

  4. Czy od 1.X miała być kara bezwzględnego więzienia (tzw. bez zawieszenia) za kierowanie pod wpływem w warunkach recydywy?

  5. Akcja łapania meneli na rowerach przynosi skutek. Teraz menele wolą jechać nawaleni samochodem, bądź motocyklem niż rowerem, bo ryzyko bycia zatrzymanym znacznie mniejsza.

  6. Dziwne że przeżył ? ^^

Dodaj komentarz

Z kraju