Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowco parkuj z głową, nie stawaj na przejściu dla pieszych

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy zdjęcie nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu. Osoba kierująca audi postanowiła pozostawić pojazd na…przejściu dla pieszych.

Nieprawidłowe parkowanie bezsprzecznie jest wykroczeniem w ruchu drogowym, choć jest to wykroczenie zwykle mniejszego kalibru. Ale nie jest tak zawsze. Czasami kierowcy przechodzą samych siebie parkując na środku skrzyżowania, blokując całkowicie przejazd i ruch na drodze lub też wykorzystując pozwolenie na krótki postój na parkowanie całymi dniami. Są i tacy, którzy parkują na…przejściu dla pieszych.

W miniony piątek nasz Czytelnik przesłał nam zdjęcie zapakowanego audi. Osoba kierująca pojazdem pozostawiła auto na przejściu dla pieszych. Sytuacja ta miała miejsce na ul. Cedrowej w Lublinie. O wszystkim została powiadomiona straż miejska.

Przypominamy kierowcom, że zatrzymywać samochodu nie wolno na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem, a na drodze o dwóch pasach ruchu również za przejściem.

Ponadto parkowanie samochodem na chodniku dozwolone jest w określonych przypadkach: na danym odcinku nie może obowiązywać zakaz zatrzymania albo postoju, a szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych ma być nie mniejsza niż 1,5 m. Pojazd nie może utrudniać przejścia pieszym po chodniku.

(fot. nadesłane Wojtek)

32 komentarze

  1. Pi pi pendo ta ta Ti dit

    Tak chciałem pipipendo

  2. Ależ to ma kał-di, to elita, tata pół kasy że skupu ziemniaków dał za ten cud niemieckiej techniki.

  3. Posiadanie ałdi zobowiązuje

Z kraju