Kazimierzówka: Policjanci nie odpuścili pijanemu kierowcy, który uciekł. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila

Wczoraj policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę, który po porzuceniu auta, uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i prowadził auto bez uprawnień.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w Kazimierzówce pod Lublinem. Policjanci otrzymali informację, że na jednej z lokalnych dróg, kierowca auta marki Volkswagen, jadąc od kościoła w Kazimierzówce w kierunku Wilczopola, zjechał pojazdem na pobocze i wpadł do rowu.

Kierowca nie zauważył, że w pewnym momencie skończyła mu się droga. Po chwili wysiadł i porzucając auto oddalił się. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce ustalili właściciela pojazdu. Mężczyzna był trzeźwy, przekazał jednak policjantom, że użyczył pojazd innej osobie. Mundurowi pojechali po wskazanego mężczyznę do jego domu w Kazimierzówce. Po zatrzymaniu i przewiezieniu go w miejsce zdarzenia, mężczyzna oznajmił, że to nie on kierował pojazdem, tylko jego syn, który chwilę wcześniej przyszedł z właścicielem auta. Syn z kolei, nie przyznawał się do kierowania volkswagenem mówiąc, że autem jechał ojciec.

Policjanci widząc zachowanie obu mężczyzn przewieźli ich na komisariat. Tam okazało się, że za kierownicą siedział 26-latek. Miał on w organizmie 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna w takim stanie prowadził auto, co więcej nie posiadając uprawnień. Utracił je za jazdę po pijanemu. Teraz 26-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

2016-03-24 23:11:19
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Zatrzymać takiego zloba i wymierzyć sprawiedliwość na miejscu. Zabrać zasiłki oraz ubezpieczenie zdrowotne. I niech sobie radzi.

 2. Kiedyś byłem mocny

  Było to na klinacb był sam taki policjant którego nie chciał bym spotkać miałem z nim do czynienia nie chwaląc się pozory myla

 3. Kiedy wreszcie przedstawiciele Wymiaru Sprawiedliwości zaczną korzystać z możliwości osadzenia delikwenta w areszcie na czas do 30 dni, skoro Ustawodawca to umożliwił? W przypadku recydywy, obligatoryjnie od 30 dni i nie ma przeproś, choć rodzina w Sądzie a krewny w rządzie. Osoby skazane na więzienie , trafiają do rejestru skazanych a to już w przypadku młodych kozaków będzie dokuczliwe. O dobrej robocie będą mogli tylko pomarzyć. Jak widać pięć koła, nie każdego boli a dodatkowa, obowiązkowa premia w pierdlu , nie jednego odstraszy. Jak na razie, tylko nagonka na cyklistów była, czas w końcu na kierowców.

  • chichotnik okolicznościowy

   Po stwierdzeniu, że delikwent prowadził mając przewagę alkoholu nad krwią, powinien byś obligatoryjny nakaz zatrzymania go na 20-30 dni. To wielu by zachęciło do abstynencji za kółkiem.
   Jednak w Polsce jest to niemożliwe, bo jak nie wójt, to jego żona, albo poseł, albo senator, może się zdarzyć, że prawnik, albo sędzia, a każdemu wolno zasłabnąć na rozumku

 4. VW = % . Miałem kiedyś paska i chciałem powrócić do tego modelu. Ale chyba będę szukał Superba. I Mam pytanko czy bagaż ni w skodzie jest też taki duży jak w pasku B5. Wiem że w litrach jest bardzo podobnie chodzi i o to czy niema jakiś durnych przetłoczeń i innych rzeczy utrudniających załadowanie np dużej walizki, mam teraz Alfe 156 (kombi) i ten bagażnik to jest żart, chciałem się odciąć od VW właśnie przez tych pijaków i debili. więc jak ktoś miał lub ma superba proszę o info. wiem że to rzadkie dosyć auto ale może sie ktoś znajdzie

 5. Zastrzelić na miejscu

 6. Się na wsiach nauczyli,że jak droga lokalna to policji już nie ma a to dlatego bo posterunki na wsiach zostały polikwidowane i hulaj dusza.To tylko cząstka pijanych kierowców o których się słyszy.

 7. To ile lat miał syn kierowcy , że mógł prowadzić auto .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021