Jurek Owsiak poinformował, że jest zakażony koronawirusem

Kilkadziesiąt minut temu Jurek Owsiak poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Prezes Fundacji WOŚP zaapelował, aby nie bagatelizować żadnych objawów.

W środę rano Jurek Owsiak przekazał na swoim profilu na Facebooku, że jest zakażony koronawirusem. Początkowo myślał, że to grypa, jednak po zrobieniu testów okazało się, że to koronawirus.

– Ostatni tydzień był dla mnie i dla Fundacji bardzo pracowity – między innymi robiliśmy bardzo duże zakupy sprzętów medycznych. Prowadziliśmy je w ogromnym reżimie sanitarnym i chociaż po zakończeniu Konkursu Ofert czułem się jeszcze bardzo dobrze, to w piątek wieczorem poczułem typowe objawy grypy – ból mięśni, gorączka 38 stopni. Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów. Weekend był trudny, ale powoli objawy mijały. W poniedziałek myślałem, że jak to typowa grypa: przyszła i po prostu odchodzi. We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny. To pokazuje, jak bardzo różną formę przybiera koronawirus. Gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz i dzisiaj byłbym już w Fundacji. Wyniki testu zmieniły jednak te plany o 180 stopni. Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie – relacjonuje Jurek Owsiak.

W miniony weekend prezes Fundacji WOŚP skontaktował się ze wszystkimi pracownikami, z którymi miał kontakt i zaapelował, aby uważali na siebie oraz swoich bliskich. Od minionego poniedziałku Fundacja pracuje w trybie zdalnym.

– Natychmiast powiadomiłem o tym naszych pracowników i teraz oczywiście poddam się wszystkim czynnościom, które nakłada na mnie ten pozytywny wynik testu. Fundacja mimo home office pracuje pełną parą, już raz na wiosnę w pierwszej fazie pandemii w ten sposób organizowaliśmy naszą pracę i jak wszyscy widzicie, nie straciliśmy ani jednego dnia, aby dobrze pracować i realizować wszystkie nasze fundacyjne plany. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w całej Polsce będąc na pierwszej linii frontu, przeprowadzają testy. Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personalu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę. Wszystkich cierpiących – mocno tulimy do serca. Walczymy! – napisał na Facebooku Jurek Owsiak.

(fot. Jurek Owsiak)

Zobacz również

50 komentarzy

 1. Ta, prawda innego Marcina:))

 2. Sąsiad sąsiadki poinformował że ma bóle stawów i głowy.
  Kierowca autobusu wczoraj wypił dwa piwa i nie wie czy może prowadzić

  A sąsiadki sądiad ma Owsiaki, przepraszam owsiki

  Takie ciekawostki…..

 3. Oszust je……y

 4. …bo w maseczce pozował tylko do zdjęć?
  Wniosek: maseczki nic nie pomagają

 5. obcą kasą łatwo pomagać – ciekawe ile dał ze swoich „zarobionych”

 6. Łeb chce być w centrum uwagi.

 7. Ale anytpolskie scierwo jak zachoruje to wtedy będzie chciało korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP? Wara wam śmierdzące bezbozne mohery.
  Fundacja Jurka Owsiaka przez wiele lat swojej działalności uratowała tysiące istnień! Tysiące ludzi dzieci w Polsce! A banda kryminalistów ludzi skrzywionych umyslowo pluje na to. Nazywa go złodziejem….

  • Trochę się zagalopowałeś. Państwo wydaje na służbę zdrowia 100 miliardów rocznie. To co zbiera Owsiak, to kropla w tym oceanie.

 8. Opłacił rząd frajera żeby kasę od ludzi wyłudzał na sprzęt bo im było szkoda wyłożyć i się udało.

 9. Kogo to obchodzi tysiące ludzi ma korona. i nie piszecie o nich personalnie.

 10. Co do sprzętu zakupionego przez WOŚP, to jest to sprzęt społeczny, zakupiony z datków Polaków, a ten pan tylko nadzoruje wydatki. I za to ma baaardzo wysokie honorarium. Dlatego zakazywać to sobie może…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą