690 680 960

86-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doszło do zderzenia. Trzy osoby trafiły do szpitala

Wczoraj w miejscowości Teptiuków doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły trzy osoby.

Do zdarzenia doszło we wtorek w miejscowości Teptiuków w powiecie hrubieszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 86-latek kierujący samochodem osobowym marki Toyota jadąc drogą podporządkowaną z miejscowości Moroczyn w kierunku miejscowości Teptiuków na skrzyżowaniu z drogą krajową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się drogą z pierwszeństwem 30-latkowi, kierującemu nissanem.

W wyniku tego, doszło do zderzenia obu pojazdów. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 87-letnia pasażerka toyoty oraz obaj kierowcy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego wypadku. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

(fot. Policja Hrubieszów)

13 komentarzy

 1. Teptiuków to dzielnica Hrubieszowa

 2. Zdarzenie z dnia dzisiejszegop. Godz. 6.15 trasa S17 w kierunku Piask. Na liczniku 120, jadę lewym pasem, przedemną Skoda i raptem ostre hamowanie do 80 km. Widzę przed Skodą TiRa na lewym pasie, wyprzedza. Jest pod górkę. Zjeżdża na prawy pas TiR. Wyprzedzam jakiegoś „wuja” yego którego wyprzedzał TiR. Patrzę leży na kierownicy stary dziad też pewnie po 80tce. Nie wziął okularów i pewnie dlatego gębę przykleił do szyby, Jakby była mgła to na bank 3 samochody w kolizji.

  • 1. Jeżeli byłaby mgła, to prędkość 80km/h byłaby prędkością bardziej prawidłową niż 120km/h.
   2. TIR ma takie samo prawo do wyprzedzania (czyli jazdy lewym pasem podczas wyprzedzania) jak każdy inny pojazd.
   3. Nawet gdyby mgły nie było, to winnym najechania na poprzedzające pojazdy zawsze winny jest kierujący najeżdżający.
   4. Dziadek jadący powiedzmy 70km/h ekspresówką nie popełnił żadnego wykroczenia. To jest prędkość zbliżona do maksymalnej dla pojazdów ciężarowych. Gdyby była to prędkość zbyt niska (czyli utrudniająca ruch innym pojazdom) to w takim razie powinno się zabronić ruchu ciężarówek po ekspresówkach, a tym bardziej po autostradach.

   Jeden wpis a popełniłeś tyle błędów co do zasad ruchu drogowego.

  • Czy mi się wydaje, a może się mylę, żeś Ty z tych, którzy nie widzą nic złego w przekroczeniu prędkości w górę o 50km/h, natomiast za jazdę o 5km/h wolniej niż prędkość dopuszczalna zabierałbyś Prawo Jazdy?

   • Ja się nie boję szybko jeżdżących. Boję sie tych wolno, szczegóknie gdy jadą przy srodkowej linii lub lewym pasem.

    • czyli albo pomyliłeś ruch po drogach publicznych z wyścigami samochodowymi, albo nie masz pojęcia o przyczynach wypadków, albo… lubisz wypadki

  • urzekla mnie twoja historia

 3. ”Szczegółowe okolicznosci ” wyglądają tak ,że 86 latek jedzac do tej pory ,miał tzw.szczęście ,że mimo swoich niewątpliwie ułomnych w tym wieku już zmysłów ,niezbednych do prowadzenia pojazdu ,takich jaj wzrok ,wyczucie odleglosci itd .po prostu jak to się mówi „miał szczęscie ” kiedy popełniał te błedy i pewnie nie raz było „o włos ” , ale wszystko do czasu ,szczęście nie może trwać w nieskończoność

  • Albo miał dużo szczęścia, albo jeździł prawidłowo. Lepszy taki dziadek na drodze niż młodociany, czy w średnim wieku pirat drogowy jeżdżący szybko, ale bezpiecznie.
   Dziadki nie gadają przez telefon, nie omijają/wyprzedzają na PdP (bo nie wyprzedzają niemal nigdy), nie przelatują na wczesnym czerwonym, a gdy wypadną z drogi to kończy się na (względnie niegroźnej) kolizji a nie na 3 trupach.

 4. Prawko lokalne kulsony zabrały?

 5. I tu się Franiu z Tobą zgodze ,że lepszy taki 86 letni dziadek ,niż „szybki i wściekły „młodzieniec .Niestety w statystykach sprawstwo wypadków przez „dziadków ” to promil w porównaniu z wyczynami młodzieńców ,gdzie testostosteron przejął władze nad rozumem

 6. Ten pan już dawno powinien mieć cofnięte prawo jazdy z racji wieku To tak jak by dziesięcio letnie dziecko prowadziło auto

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska