690 680 960

Jest akt oskarżenia dla dwóch osób za szpiegostwo na rzecz obcego wywiadu

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom w śledztwie dotyczącym szpiegostwa na rzecz obcego wywiadu. Śledztwo było prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zakres zarzutów

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie oskarżył Marcina K. o działanie na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej kwalifikowane z art. 130 § 1 kodeksu karnego.

Kolejnemu oskarżonemu Radosławowi S. prokurator zarzucił ułatwianie prowadzenia działalności na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej kwalifikowane z art. 18 § 3 kk w zw. z art. 130 § 1 kodeksu karnego. Z ustaleń dokonanych w toku śledztwa wynika, że Radosław S. pomagał Marcinowi K.

Oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Środki zapobiegawcze

Z uwagi na konieczność zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa jak również grożącą oskarżonym wysoką karę, na wniosek prokuratora Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie wobec oskarżonych stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(fot. pixabay.com, źródło PK)

3 komentarze

  1. Tępić bolszewizm od kołyski !

  2. A tutaj w komentarzach są codzienne nieprzychylne wypowiedzi odnośnie uchodźców. Obrażanie Polaków, itd.

  3. „W ostatnich dniach doszło do intensyfikacji rosyjskich działań dezinformacyjnych. Rosja konsekwentnie próbuje siać chaos informacyjny oraz manipulować obrazem agresji na Ukrainę – podkreślił w czwartek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.”

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej