Jesienna pogoda w święta. Lokalnie opady deszczu i śniegu z deszczem

Nadchodzące święta zapowiadają się pochmurne i deszczowe. Na wschodzie kraju lokalnie pojawią się opady deszczu i śniegu z deszczem. Nocami może prószyć śnieg.

Pogoda przed świętami zacznie się zmieniać i opady śniegu przejdą w opady deszczu ze śniegiem i samego deszczu. Wszystko za sprawą niżu znad Danii, który będzie kształtował pogodę nad Polską. Niż przyniesie ciepłe powietrze polarne morskie, dość wysoką temperaturę i pochmurną deszczową aurę.

Na wschodzie kraju i północnym wschodzie lokalnie pojawią się opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura powietrza w ciągu dnia wyniesie od 5°C na południowym wschodzie, w centrum i nad morzem do nawet 9°C na Dolnym Śląsku. Chłodniej będzie na północnym wschodzie: od 0°C do 3°C, a w nocy lokalnie spadek do – 4°C. Tam też z powodu oblodzenia nawierzchni dróg i chodników w nocy może być ślisko. Odczucie chłodu będzie potęgowane przez dość silny wiatr, który w porywach na południu kraju może osiągać 70 km/h.

W Wigilię i kolejne świąteczne dni aura będzie przypominać tę z okresu późnej jesieni. Nad kraj nadal będą napływały ciepłe i wilgotne masy powietrza niosące opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie na wschodzie mogą pojawić się słabe opady śniegu. W górach należy liczyć na opady śniegu.

W święta na termometrach zobaczymy do -1°C do 2°C, a w nocy podczas niewielkich przejaśnień miejscami spadnie do -5°C. W nocy może wystąpić oblodzenie dróg i chodników.

(fot. pixabay.com, prog. oprac. przez IMGW)

2 komentarze

 1. No i fajnie.

 2. Anioł Cieć Dyżurny

  Nocami może prószyć śnieg – też dobrze, bo wierni i mniej wierni, klękając podczas pasterki nie uciapkają sobie kolanek.
  Dobrze też dla właścicieli opuszczonych posesji i działkowych altanek, będzie widać czy złodzieje byli, a niedzielni kierowcy staną się klientami szrotmistrza, a nawet może i grabarza – to też „człowieki”.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!