Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jesienna pogoda w święta. Lokalnie opady deszczu i śniegu z deszczem

Nadchodzące święta zapowiadają się pochmurne i deszczowe. Na wschodzie kraju lokalnie pojawią się opady deszczu i śniegu z deszczem. Nocami może prószyć śnieg.

Pogoda przed świętami zacznie się zmieniać i opady śniegu przejdą w opady deszczu ze śniegiem i samego deszczu. Wszystko za sprawą niżu znad Danii, który będzie kształtował pogodę nad Polską. Niż przyniesie ciepłe powietrze polarne morskie, dość wysoką temperaturę i pochmurną deszczową aurę.

Na wschodzie kraju i północnym wschodzie lokalnie pojawią się opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura powietrza w ciągu dnia wyniesie od 5°C na południowym wschodzie, w centrum i nad morzem do nawet 9°C na Dolnym Śląsku. Chłodniej będzie na północnym wschodzie: od 0°C do 3°C, a w nocy lokalnie spadek do – 4°C. Tam też z powodu oblodzenia nawierzchni dróg i chodników w nocy może być ślisko. Odczucie chłodu będzie potęgowane przez dość silny wiatr, który w porywach na południu kraju może osiągać 70 km/h.

W Wigilię i kolejne świąteczne dni aura będzie przypominać tę z okresu późnej jesieni. Nad kraj nadal będą napływały ciepłe i wilgotne masy powietrza niosące opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie na wschodzie mogą pojawić się słabe opady śniegu. W górach należy liczyć na opady śniegu.

W święta na termometrach zobaczymy do -1°C do 2°C, a w nocy podczas niewielkich przejaśnień miejscami spadnie do -5°C. W nocy może wystąpić oblodzenie dróg i chodników.

(fot. pixabay.com, prog. oprac. przez IMGW)

2 komentarze

  1. No i fajnie.

  2. Anioł Cieć Dyżurny

    Nocami może prószyć śnieg – też dobrze, bo wierni i mniej wierni, klękając podczas pasterki nie uciapkają sobie kolanek.
    Dobrze też dla właścicieli opuszczonych posesji i działkowych altanek, będzie widać czy złodzieje byli, a niedzielni kierowcy staną się klientami szrotmistrza, a nawet może i grabarza – to też „człowieki”.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo