690 680 960

Lubelski szpital dziecięcy walczy o kącik zabaw dla dzieci. Trwa walka o głosy

Tylko do jutra można oddawać głosy na lubelski szpital dziecięcy, który walczy o stworzenie kącika zabaw dla małych pacjentów. Walka jest zacięta, dlatego każdy głos się liczy.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie znalazł się wśród 18 placówek służby zdrowia w całej Polsce, które biorą udział w akcji Serenada dla Dzieci. Jest to ogólnopolska inicjatywa Spółdzielczej Mleczarni Spomlek z Radzynia Podlaskiego, w ramach której organizuje wyjątkowe kąciki zabaw dla dzieci w poradniach przyszpitalnych oraz przychodniach zdrowia. Pierwsze z nich powstały w Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Chojnicach i Młynarach, gdzie mleczarnia posiada swoje oddziały. W tegorocznej edycji to pracownicy i dostawcy mleczarni Spomlek sami wyszli z inicjatywą i zaproponowali miejsca, w których takie kąciki mogłyby powstać.

I tak do rywalizacji o głosy internautów stanęły placówki z Bielska Podlaskiego, Włodawy, Leska, Ustrzyk Dolnych, Sokołowa Podlaskiego, Serocka, Pruszcza, Świecia, Sanoka, Łukowa, Lubartowa, Łodzi, Międzyrzeca Podlaskiego, Elbląga, Człuchowa a także w Brusach i Lublinie. Pięć placówek z największą ilością głosów otrzyma w prezencie od mleczarni Spomlek „Serenadowy Kącik Zabaw” dla dzieci. Każde takie miejsce wyposażone będzie w dużą interaktywną zabawkę, zaprojektowaną w konsultacji z pedagogami i psychologami dziecięcymi oraz mebelki w ciepłej żółtej barwie, nawiązującej do kolorów marki Serenada.

Obecnie zacięta walka toczy się pomiędzy Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Lesku, Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych, Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim, Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Człuchowie, Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Lublinie oraz Przychodnią Rodzinną w Brusach. Obecnie lubelski szpital jest na piątym miejscu, więc klasyfikuje się na otrzymanie kącika zabaw, jednak po piętach cały czas mu depcze przychodnia w Brusach.

Z uwagi na fakt, iż różnica pomiędzy placówkami jest naprawdę niewielka, wszystko się może zdarzyć. Dlatego też pracownicy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie apelują do wszystkich internautów o głosy. Zwłaszcza, że głosowanie trwa tylko do piątku. Każdy rodzic wie, jak często wizyty w szpitalu bywają dla ich pociech, ale również i ich samych wyczerpujące. Kąciki zabaw mają umilić dzieciom czas oczekiwania na konsultacje lekarskie i sprawić, że dzięki przyjemnej i twórczej zabawie wspólnie z rodzicami upłynie im on znacznie szybciej. Aby włączyć się w akcję i pomóc lubelskiemu szpitalowi w walce o kącik zabaw, należy oddać swój głos poprzez stronę internetową www.serenadadladzieci.com.

(fot. materiały organizatora)

3 komentarze

  1. A to kosztuje taki majątek, że nie mogą zrobić we wszystkich wskazanych placówkach? A może zrobić akcję typu operacja dla wybranego dziecka – głosujcie i wybierzecie jedno… Oj, marne to. Ja nie mam serca wskazywać kretnej jednostki i śmiem twierdzić, że taki Lublin i tak nie ma najgorzej z wyposażeniem…

  2. Także uważam, że stawianie małych miejscowości do konkurowania z większymi miastami jest niesprawiedliwe…

  3. Rozumiem, że Lublina nie stać na doposażenie swojego szpitala w kilka dziecięcych mebelkow i kilka zabawek? To już taka bieda w tej naszej Polsce B? Trzeba brać udział w takich akcjach?Walczyć o głosy z mniejszymi placówkami gdzieś na prowincji?… Smutne.
    A sama akcja ok. Brawo dla Mleczarni za inicjatywę!

Kursy walut

  • USD 4.476zł -0.17%
  • GBP 5.4484zł 0.19%
  • EUR 4.6976zł 0.02%
  • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy