Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jedna z lubelskich ulic otrzymała imię „Inflacji Morawieckiego”. Nazwa ta widnieje w najpopularniejszych mapach na Świecie

Użytkownicy map Google na planie Lublina mogą znaleźć ulicę o nazwie „Inflacji Morawieckiego”. Również wyszukiwarki internetowe po wprowadzeniu tego hasła prowadzą do naszego regionu.

Jeden z naszych czytelników zauważył, że na mapach Google jedna z ulic nosi imię „Inflacji Morawieckiego”. Chodzi o odnogę ul. Fantastycznej, która prowadzi do parkingu dla mieszkańców. Oczywiście miejscy urzędnicy zapewniają, że ze strony Urzędu Miasta nie wyszła żadna inicjatywa w tej sprawie. Ostatni raz radni zajmowali się nadawaniem nazw na początku listopada, jednak dotyczyło to ulicy Morelowej.

Mapy Google, choć są najpopularniejsze na Świecie i używają ich miliony kierowców, słyną też z licznych błędów. Tego typu sytuacje to jednak najczęściej zasługa internautów w ramach żartu. Zalogowani użytkownicy mają bowiem możliwość dokonywania zmian w nazwach ulic czy też właśnie nadawania nazw tym, które ich nie posiadają. Oficjalnie Google sprawdza takie zgłoszenia, jednak jak widać, nie zawsze jest to skuteczne.

To niejedyny taki przypadek w ostatnim czasie. Nie tak dawno w wielu miastach w całym kraju zaczęły pojawiać się ulice, place czy też parki imienia „Imperatora Kaczafiego”. Natomiast kościoły otrzymywały nazwę: „Świątynia Imperatora Kaczafiego”.

(fot. Google Maps)

58 komentarzy

  1. Miała być fantastyczne (czyt. fantastycznie a jak jest każdy widzi).

  2. Inflacja rośnie i zatacza coraz szersze kręgi. W Tarnobrzegu (na mapach Google) też można znaleźć taką ulicę.