Piątek, 26 kwietnia 202426/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jak mądrze urządzić mieszkanie przeznaczone pod wynajem?

Lublin – miasto, którego co piąty mieszkaniec jest studentem. Można tu zdobyć wykształcenie, wziąć udział w niezwykłych projektach kulturalnych, fantastycznie zjeść i poznać wielowiekową historię Koziego Grodu. Wielu w Lublinie odnajduje coś, co każe im związać się z nim na stałe lub przynajmniej zainwestować długoterminowo. Zobacz, na co zwrócić uwagę, urządzając mieszkanie przeznaczone na wynajem.

Po pierwsze: funkcjonalność

Mieszkanie przeznaczone z myślą o najmie studentom czy osobom pracującym musi spełniać dzisiejsze standardy pod względem funkcjonalności. Powinno być komfortowo rozplanowane i podzielone na mniejsze strefy. Pewną niepisaną oczywistością stała się zmywarka, której wielu najemców oczekuje. Duża, pełnowymiarowa lodówka, wygodne łóżko i schludna łazienka z pralką – to elementy, które wystarczą do szczęścia i pozwolą poczuć się w mieszkaniu w pełni komfortowo.

Po drugie: niewielki metraż

Młodym osobom zazwyczaj wystarczy aneks kuchenny otwarty na salon, oddzielna sypialnia i łazienka. Im mniej metrów kwadratowych do utrzymania, tym niższe koszty eksploatacji i stałe obciążenie dla domowego budżetu. Stąd też, jeśli rozważasz inwestycję w nieruchomość pod wynajem, skup się raczej na niewielkich dwupokojowych mieszkaniach lub ewentualnie na kawalerkach.

Adresowo.pl – tutaj znajdziesz swoje nowe mieszkanie w Lublinie

Po trzecie: względy estetyczne

Co lubią najemcy? Czystość, schludność i trendy. Dlatego większość młodych osób już na starcie odrzuci standard rodem z PRL-u. Pożądane są świeże, neutralne kolory – odcienie naturalnego drewna, beżu, bieli czy szarości. Te zawsze doskonale się sprawdzą. Dobrze widziane są żywe rośliny, które wizualnie ocieplają przestrzeń. Beton architektoniczny, tapicerowane meble i przyjemne dla oka tekstylia również zadbają o to, aby wnętrze prezentowało się w sposób atrakcyjny.

Po czwarte: miejsce parkingowe

Coraz niższe ceny aut sprowadzanych zza granicy sprawiają, że wiele młodych osób porusza się po drogach wyłącznie własnymi samochodami. Przyjeżdżający do innego miasta na studia (lub przyciągnięci do niego atrakcyjną ofertą pracy) nie chcą rezygnować ze swojego środka transportu. Mając mieszkanie z przypisanym mu miejscem parkingowym wyróżniasz się na tle konkurencji i możesz nawiązać współpracę z lepszym najemcą.

Po piąte: przestrzenie do przechowywania

Choć w niewielkich mieszkaniach o nie trudno, przy odrobinie dobrej woli i przy mądrym planie jest to wykonalne. Rozpalające wyobraźnię katalogowe wnętrza, urządzone w zgodzie z minimalizmem, nie zawsze są tak łatwe do zrealizowania w codziennym życiu. W przypadku najemców świetnie sprawdzają się przestrzenie do przechowywania w postaci dużych szaf z drzwiami przesuwnymi. W mieszkaniu powinny znaleźć się przynajmniej takie dwie – w przedpokoju i w sypialni. Pozwolą wówczas ukryć to, co niekoniecznie trzeba eksponować oraz ułatwią zachowanie wizualnego ładu. Idealnie gdy będą zamówione u stolarza – wpiszą się wówczas we wnęki i przestrzeń dostępną w niewielkim lokum.