Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miał niewłaściwe oświetlenie. Wziął młotek, rozbił lampę i wymienił żarówkę (zdjęcia)

Hrubieszowscy mundurowi zatrzymali dwie holujące się lawety bez właściwego oznakowania. Policjanci powiedzieli kierowcy jednego z pojazdów, że ma niewłaściwe oświetlenie. Obywatel Ukrainy wziął młotek rozbił lampę i wymienił jedną z żarówek.

Do zdarzenia doszło dziś rano w miejscowości Janki w powiecie hrubieszowskim na drodze wojewódzkiej nr 844 . Policjanci zauważyli dwie holujące się lawety bez odpowiedniego oznakowania. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazdy do kontroli.

– Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że w pojeździe holującym mercedes sprinter zostało przerobione oświetlenie. Pojazd posiadał kierunkowskazy tylne świecące na zielono, a tylne klosze lamp zabarwione na kolor niebieski. W trakcie kontroli 41-letni kierowca, obywatel Ukrainy został przez policjantów poinformowany, o tym, że światło kierunkowskazów powinno emitować barwę żółtą selektywną, a nie zieloną. Ponadto niebieska barwa klosza jest niedopuszczalna, a światła niebieskie zastrzeżone są dla służb – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Ukrainiec powiedział, że wymieni żarówki na właściwe. Poszedł do pojazdu, a kiedy policjanci byli zajęci sprawdzaniem danych kierowcy, 41-latek wybił młotkiem jedną z lamp i wymienił żarówkę na żółtą, po czym powiedział do policjantów, że jedną z lamp już naprawił.

– Policjanci nie dopuścili do tego, aby 41-latek w drugiej z lamp dokonał takiej pseudo naprawy. Zatrzymali mężczyźnie dowód rejestracyjny pojazdu informując go, że musi wymienić tylne lampy, a nie je rozbijać oraz przejść przegląd techniczny na stacji diagnostycznej i następnie będzie mógł odebrać zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu – dodaje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak.

Obywatel Ukrainy został przez policjantów ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, natomiast 33-letni kierowca holowanego volkswagena został ukarany mandatem w wysokości 200 zł.

Miał niewłaściwe oświetlenie. Wziął młotek, rozbił lampę i wymienił żarówkę (zdjęcia)

fot. Policja Hrubieszów

Miał niewłaściwe oświetlenie. Wziął młotek, rozbił lampę i wymienił żarówkę (zdjęcia)

fot. Policja Hrubieszów

17 komentarzy

  1. Dziwna ta wojna gdzie od nadmiaru zboża powstaje problem a samochody luksusowe są podstawowym dobrem. Ci laweciarze powinni wojować a tam młotek mógłby mieć inne zastosowanie. Cały świt pomaga ale ta pomoc nie powinna być kierowana na zakup luksusowych samochodów osobowych.

  2. Ale prymityw dolony hahahaha

  3. u naszych też pusto we łbach i to przyozdabianie aut ledami, np. tylnej tablicy rej. aż razi w nocy, czy ledowych różnokolorowych kierunkowskazów

  4. Bezczelny, jak na ukra przystało.

  5. Ja nie mogę! Jak oni mają wygrać tę wojnę takimi obywatelami?

  6. Jestem dumny z rodaków

    A kto mówił o wygranej wojnie, z USSR nie da się wygrać

  7. A za halogeny w dzień to kiedy będą kary i przeciwmgłowe tylne?

Dodaj komentarz