Inspektorzy zatrzymali znacznie przeładowane iveco. W środku były upchane krowy

Nie tylko za znacznie przeładowane auto odpowie kierowca iveco, którego ładunek ważył pięć razy więcej, niż powinien. Mężczyzna przewoził zwierzęta w urągających warunkach.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie kontrolując ruch pojazdów na drodze krajowej nr 19, w miejscowości Mosty dostrzegli dostawcze auto, które już z daleka wyglądało na mocno przeładowane. Zatrzymali pojazd do kontroli.

Zgodnie z dokumentami dopuszczalna masa całkowita iveco wynosiła 3500 kg. W wyniku kontroli stwierdzono, iż masa rzeczywista pojazdu wynosi aż 7700 kg. Zgodnie z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym oraz rzeczywistymi pomiarami stwierdzono przeładowanie pojazdu o ponad 500 procent.

Gdy inspektorzy otworzyli przestrzeń ładunkowa, dostrzegli tam sześć krów. – Były one transportowane w warunkach urągających ustawie o ochronie zwierząt oraz przepisom rozporządzenia WE 1/2005. Pojazd dopuszczono do ruchu dopiero po częściowym jego rozładowaniu i zapewnieniu właściwych warunków przewozu zwierząt – wyjaśniają inspektorzy.

Na kierowcę nałożono mandat karny w kwocie 500 zł. Sprawę niehumanitarnego przewozu zwierząt przekazano Powiatowemu Inspektoratowi Weterynarii w Kraśniku.

44

40

41

42

43

(fot. WITD)
2017-06-08 18:49:29

Zobacz również

23 komentarze

 1. częściej powinny być kontrole ITD w tej miejscowości Mosty za Kraśnikiem w stronę Rzeszowa!!! Warto ładunki gabarytowe sprawdzac!

 2. Szkoda ,ze człowiek z indii się nimi niezajmie.

 3. nie ma co się dziwić że przeładowany bo co za idiota wymyślił przepis by takie iveco rejestrować na 3,5 tony

  • kierowca bombowca

   „zarejestrowanie na 3,5 tony” oznacza m a k s y m a l n y ciężar ładunku a nie obowiązkowy! Dokumenty i przepisy należy czytać ze zrozumieniem. Tego uczą już w szkole podstawowej i ponownie uczą w gimnazjum próbując nawet wbijać do wielu już naćpanych łbów w gimnazjach.

   • Chyba nie do końca zrozumiałeś. Chodzi o to, że ten sam pojazd można zarejestrować na 3.5 tony oraz na 7, więc po co rejestrować na ciężarowy i płacić viniety i viatole jak można taniej.. 1000 razy już tak jezdził a pewnie raz go złapali, więc i tak mu się opłaciło.

    • Nie znam przepisów dotyczących rejestrowania samochodów ciężarowych ale odnoszę wrażenie, że jeżeli urzędnicy rejestrują pojazdy tak jak im ktoś podpowiada to należy zweryfikować ich kompetencje. Wydaje mi się, że każdy pojazd powinien mieć ściśle określone dane techniczne i tylko to powinno determinować rejestrowanie i wpisy w dowodzie rejestracyjnym. Natomiast podczas przewożenia żywych zwierząt oprócz możliwości załadunkowych kierowcę muszą obowiązywać zasady ludzkiego rozumu a jeżeli ich zaczyna brakować to należy jego wtłoczyć między te zwierzęta i dalej jechać… ale szkoda będzie tylko tych zwierząt.

  • To nie przepis a kombinatorstwo gdyz do 3.5 tony nie trzeba tacho, kwalfikacji, via toll na platne drogi a raz na jakis czas 500zl wliczone w koszty

 4. ja bym palanta zamknął w walizce i tak powoził jak on te krowy

  • malleusmaleficarum

   Chyba jedyny zrozumiałeś artykuł, bo wszyscy pieprzą o ładowności IVECO. A Pana Kierowce to bym przywiązał za głupi łeb na takim sznurku jak te krowy i dopiero woził.

   • Myślę, że się mylisz. Oni zrozumieli, tyle że warunki w jakich jechały zwierzęta ich nic nie obchodzą.

 5. Dopuszczalna Masa Całkowita to 3,5 tony z czego ze 2 tony to masa własna czyli ładunek to max 1,5 tony

 6. No to w takim razie po dwa byki trzeba wozić skoro 1500 kg….

 7. „kierowca bombowca” 3,5 tony to dopuszczalny ciężar całkowity więc ładunek razem z samochodem a nie sam ładunek, dobrze piszesz że do szkoły musisz iść by się doszkolić!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie ma co się dziwić że tyle jest wypadków i stłuczek skoro jesteś nie douczonym tępym psełdokierowcą,

 8. 500zł…. a jakby zważyli skład 40tonowy i przekroczyły 500kg to by dostał 5000zł mandatu… taka sprawiedliwość….

 9. Widać, że nie pierwszy raz już przewoził zwierzęta w takich warunkach. Prokuratura powinna się tym zająć.

 10. Może zorganizować kierowcy przejażdżkę,przywiązać łeb i w drogę.

  • Sugerujesz, że kierowca jest rogaczem? Najbezpieczniejszy transport bydła, to właśnie wiązanie za rogi. Nie pozwala na paniczne skakanie po ścianach i nie dusi w razie upadku. Ograniczone miejsce nie pozwala na przewrócenie. Przecież nie ubiją w gospodarstwie. Proponuję tydzień pracy przy tych zwierzętach w czasie załadunku z opcją poskromienia prawie 1000 kg osobników, wtedy pogląd na sprawę nabierze rumieńców. To jak bliskie spotkanie z łosiem na drodze 😉

 11. Przeładowany nieco ponad 100% a nie 500%
  4 klasa podstawówki panie redaktorze.

  • Piotr czytanie ze zrozumieniem leży u ciebie i kwiczy ze śmiechu. Piszą w artykule że cytuję „którego ładunek ważył pięć razy więcej, niż powinien. ”
   Mógł zapakować 800 kg a zapakował 4000kg teraz jasne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online