Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Hrubieszów: Jechał na komendę pijany i bez kasku

Policjant z Hrubieszowa zatrzymał motorowerzystę, który jechał bez kasku. Jak się okazało był nietrzeźwy i posiadał sądowy zakaz kierowania.

Wyjątkową arogancją wobec prawa popisał się 28-letni mieszkaniec Hrubieszowa, który na podpisanie dozoru policyjnego do komendy w Hrubieszowie wybrał się pijany motorowerem i z aktywnym zakazem sądowym w zakresie kierowania pojazdami po drodze publicznej.

-Do zatrzymania mężczyzny doszło przez policjanta, który akurat wyszedł z budynku komendy po służbie i na ulicy zauważył motorowerzystę bez kasku. Gdy okazało się, że Łukasz M. jest nietrzeźwy policjant wezwał do pomocy policjantów z drogówki. Badanie wykazało, że mężczyzna posiada w organizmie prawie 1,4 promila alkoholu – informuje asp. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej policji.

Pojazd zabezpieczono. 28-latek nie posiadał prawa jazdy, za to zgodnie z wyrokiem sądu z 2011 roku posiada aktywny zakaz sądowy w zakresie kierowania pojazdami mechanicznymi. Łukasz M. to znany hrubieszowskim policjantom mężczyzna. Wcześniej był zatrzymany do usiłowania włamania. W tej sprawie prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, który jechał właśnie podpisać.

Teraz oprócz jazdy w stanie nietrzeźwym odpowie za naruszenie sądowego zakazu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

2014-08-24 11:49:40
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Zryty beret to za małe określenie , ale niech będzie i takie

  2. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3… – pewnie tyle nie „chapnie”, ale jak nawet tylko pół roku na nasz koszt to już coś.
    Jesień i zima z „głowy”, a na wiosnę inne życie.
    Może i o to chodziło, że se tak jechał pod wpływem…