Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Grupy pseudokibiców przyjechały do Lublina na mecz Pucharu Polski. Była reakcja policji (zdjęcia)

Policjanci wyjaśniają, że mecz przebiegał spokojnie i nie zanotowano żadnych poważniejszych incydentów. Dodają jednak, że odseparowali od siebie grupy pseudokibiców.

Niedzielny mecz finałowy Pucharu Polski, jaki rozgrywany był na Arenie Lublin, zabezpieczały znaczne siły policji. Spotkanie zostało określone bowiem mianem wysokiego ryzyka. Wszystko dlatego, że choć mecz odbywał się bez udziału publiczności, to swój przyjazd zapowiedzieli kibice obu drużyn. Problem w tym, iż nie darzą oni siebie szacunkiem.

Oprócz lubelskich funkcjonariuszy do działań ściągnięto policjantów m.in. z województw mazowieckiego, łódzkiego czy też ze Śląska. Przed stadionem ustawiono też armatki wodne. Do tego patrolowana była cała okolica.

Jak wyjaśnia komisarz Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, do Lublina przyjechały grupy pseudokibiców, jednak zostały one od razu odseparowane od siebie. Co więcej, nie dopuszczono ich w okolicę stadionu. Następnie osoby te w eskorcie funkcjonariuszy udały się w drogę powrotną do swoich miast.

Ogólnie jak podkreślają policjanci, mecz przebiegał spokojnie i nie zanotowano żadnych poważniejszych incydentów.

(fot. lublin112)

37 komentarzy

  1. rudyczarnyzyd

    proponuje zamiast policji wysłać wojsko i rozstawić karabiny na trójnogu na te pseudociocie

  2. Polecam stronę związaną z wybrykami pseudokibiców – [***]

Z kraju

Sport