690 680 960

Groźny wypadek podczas zbioru jabłek. Dwie kobiety trafiły do szpitala (zdjęcia)

Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie kobiety, które uległy wypadkowi w trakcie zbioru jabłek w Pusznie Godowskim. 20 i 25-latka spadły z platformy sadowniczej w trakcie prowadzonych prac. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 8.00 w miejscowości Puszno Godowskiej w powiecie opolskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku podczas prac przy zbiórce jabłek w sadzie.

– Na miejscu policjanci ustalili, że w trakcie zbioru jabłek przy użyciu platformy sadowniczej podpiętej do ciągnika w chwili przejazdu na pochylnym terenie platforma przechyliła się i stojące na niej kobiety zostały przygniecione przez skrzynio palety, a następnie spadły z platformy – informuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Dwie poszkodowane kobiety w wieku 20 i 25 lat z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– Jak ustalili policjanci, poszkodowane w wypadku kobiety, jak i kierowca ciągnika, były trzeźwe – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Groźny wypadek podczas zbioru jabłek. Dwie kobiety trafiły do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

Policjanci apelują o ostrożność

W związku z sezonem prac sadowniczych, policjanci apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek. Najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

7 komentarzy

 1. szkoda jablek

 2. wypadek w pracy, odszkodowania już nie będzie

 3. Ile płacą teraz za rwanie jabłek?
  15zl/h czy więcej?

 4. już od 8 wolne? szef areczkaa będzie niezadowolony

 5. 20 za godzine

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas