Piątek, 17 maja 202417/05/2024
690 680 960
690 680 960

Groził, że ma na posesji niewybuchy. Kolejna spora akcja policji na terenie Lublina (zdjęcia)

Kolejny alarm związany materiałami wybuchowymi miał miejsce dziś na terenie Lublina. Mężczyzna, który go wywołał, został zatrzymany. Trwają czynności wyjaśniające.

We wtorek przed południem lubelscy policjanci zostali zaalarmowani, iż na jednej z posesji w rejonie ul. Związkowej mają znajdować się niebezpieczne przedmioty. Przybyli na miejsce funkcjonariusze natrafili na rozwieszone ostrzeżenia o niewybuchach. Od razu cały okoliczny teren został zabezpieczony przed dostępem osób postronnych.

Posesja jak też znajdujące się tam zabudowania zostały sprawdzone przez funkcjonariuszy z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Z uwagi, iż jeden ze współwłaścicieli nieruchomości zasugerował, iż niewybuchy zostały zakopane pod ziemią, sprowadzono też psa wyszkolonego w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych.

Ostatecznie nic niebezpiecznego nie znaleziono. Mężczyzna został zatrzymany, prowadzone są z nim dalsze czynności. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, od dłuższego czasu trwa konflikt o prawa własnościowe do tej posesji. Dzisiejsze zdarzenie miało być pokłosiem braku porozumienia w tej sprawie.

3 komentarze

  1. który został zatrzymany ten co dzwonił i wzywał służby? czy ten co rozwiesił plakaty „wyborcze”? a jakby pisało żeby się całować w pewną część ciała też by policjanci całowali?? znajomy ma na płocie agresywna teściowa i jakoś tam nawet dzielnicowy nie zawita

  2. Może właściciel miał przeczucie że mogą być jakieś stare niewybuchy po wojnie ? Chciał chronić ludność miasta i to niby źle . Dobry człowiek dba o innych a tu robią z Niego łobuza .

  3. Za rządów pis-u nie było takich cyrków.

Dodaj komentarz