Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Groził prezydentowi śmiercią. Zatrzymali go funkcjonariusze ABW

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali mężczyznę, który publicznie znieważał prezydenta RP, a nawet nawoływał do jego zabójstwa. Podejrzany groził również premierowi RP. Mężczyzna trafił do aresztu.

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego podczas czynności w Bełchatowie zatrzymali Piotra U. podejrzanego o publiczne znieważenie oraz nawoływanie do zabójstwa prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zatrzymany groził również premierowi RP oraz znieważał funkcjonariuszy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Polski.

– Śledztwo zostało wszczęte 13 czerwca br. na podstawie zawiadomienia o przestępstwie złożonego przez Wydział Zamiejscowy w Łodzi Delegatury ABW w Katowicach. Mężczyzna za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook publikował obraźliwe i wulgarne wypowiedzi zawierające nieprawdziwe stwierdzenia skierowane w stronę urzędującego prezydenta RP. Ponadto, Piotr U. poprzez swoją aktywność w mediach społecznościowych nawoływał do zabójstwa prezydenta i premiera RP oraz funkcjonariuszy policji. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów publicznego pochwalania zbrodni zabójstwa w celu wyniszczenia określonych grup etnicznych, nawoływania do zabójstwa prezydenta RP, urzędującego Prezesa Rady Ministrów i funkcjonariuszy policji, a także znieważenia prezydenta RP – informuje Stanisław Żaryn rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Zatrzymany w trakcie przesłuchania nie przyznał się do postawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia, w których wskazał, iż wyraził jedynie swoje poglądy, nikogo nie obrażał. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak informuje Stanisław Żaryn, śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Zamiejscowy w Łodzi Delegatury ABW w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. Piotr U. jest pierwszym podejrzanym w tej sprawie. Sprawa jest rozwojowa.

(fot. ABW)

35 komentarzy

  1. No to sukces pełną gębą, a jakoś tych od szubienic nie potrafili znaleźć.

Z kraju