Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Grupa Azoty Puławy czasowo ogranicza produkcję melaminy. Z powodu rosnących cen gazu

Grupa Azoty Puławy wydała komunikat dotyczący ograniczenia produkcji melaminy. Rosnące ceny gazu, jak również przeprowadzona analiza możliwych do uzyskania cen sprzedaży produktu to główne przyczyny czasowego ograniczenia produkcji tego produktu, czytamy w komunikacie.

Jak przekazała Grupa Azoty Puławy, aktualna sytuacja rynkowa wymusiła zatrzymanie jednej z instalacji produkcji melaminy (Melamina I – I ciąg) oraz ograniczenie – do 50% zdolności produkcyjnych – na kolejnej (Melamina II). Ze względu na zaplanowane wcześniej prace remontowe na pozostałych instalacjach (Melamina I – II ciąg oraz Melamina III), produkcja melaminy od 9 lipca br. będzie prowadzona na poziomie ok. 20% maksymalnych zdolności produkcyjnych wszystkich instalacji, wynoszących 270 ton/dobę.

– Zobowiązania wynikające z bieżących kontraktów handlowych, które w znacznej części mają charakter krótkookresowy, będą realizowane w oparciu o pracujące instalacje melaminy i posiadane zapasy. Grupa Azoty Puławy stale monitoruje poziom cen surowców i będzie dostosowywać swoją produkcję do sytuacji rynkowej – czytamy w komunikacie.

Na tę chwilę spółka nie jest w stanie oszacować precyzyjnie możliwych negatywnych skutków finansowych ograniczenia produkcji.

(fot. źródło GAP)

17 komentarzy

 1. Wydaje mi się że tylko wyjście z łunii i wyoranie ruskiej rury z gazem jakimś wielkim statkiem uspokoi chciwy zachód który doiprdala nam jakimiś opłatami za emisje od spalanych paliw która nijak wpływa na świat bo ekologia to mit korporacji..

 2. Dziwne to tłumaczenie. Zatrzymują linie lub ograniczają produkcję bo cena gazu rośnie, ale z kontraktów bedą się wywiązywać. Może jednak ma to drugie dno i nie chodzi o cenę gazu, ale jego dostępność?

 3. to teraz tylko 20% załogi melaminy powinna brać takie wysokie pensje reszta na wolne i rachunek ekonomiczny by się zgadał tam średnia pensja powyżej 2 średnich krajowych rozgonić towarzystwo.

  • Nie opowiadaj głupot lub sam się tam zatrudnij. Ogłoszenia o naborze są cały czas. Jak jesteś dobry, to będziesz te „dwie średnie krajowe” zarabiał. 🙂

 4. opłaty za emisję bierze polski rząd unia je tylko nakłada żeby dziadostwo sie nie podusiło od spalin inną sprawą jest to że darmozjady rozdają nierobom

  • Nie owijamy w bawełnę
   Złodzieje rozdają pieniądze podatników nierobom aby ci dalej głosowali na tych złodzieji.

   • Stefanek to nie rządzą złodzieje z PO. I nie rozdają, ale inwestują w ludzi a ci kupując towar dają pracę sąsiadowi i rodzinie. Oraz z tego spływają podatki na budowę dróg i chodników. I tak się to lemingi kręci. I dzięki temu Polska się rozwija a nie zwija jak za PO z PSL.

 5. Azoty powinny pozwalniać ludzi tam 2/3 pracowników jest zbędnych. Nawozy potanieją, a co za tym idzie ceny zboża i chleb

 6. To niech kupują gaz ten tani co ekipa z PiS-u wynegocjowała umowę z Norwegami tylko przez trzy lata nikt tej umowy nie podpisał i poszła do kosza.
  Czym się przejmują czym towar jest droższy tym tam podatku jest więcej – będzie można puszczać reklamy w TVP o nawozach i oponować przez to pieniądze do telewizji
  Ale tego już w TVP nie powiedzą.

 7. Jakiś ból końca pleców u niektórych komentujących,tylko nie wiadomo dlaczego.. ech cebulaki

 8. Ostatnie zdanie to clou wszystkiego, pis-+ry zatrzymują produkcję bo wzrosły koszty ale nie są w stanie oszacować strat z tym związanych. A jak straty będą wyższe niż gdyby sprzedawać trochę poniżej kosztów ale utrzymać produkcję i miejsca pracy? Tak to jest jak za biznes biorą się politycy i ich rodziny i znajomi… ***** ***

 9. Ostatnio do „wzmocnienia azotów dokoptowali jeszcze jednego członka zarządu” nijaką tyszer Pis już się kończy, tylko nie ma niestety alternatywy
  I już poszło zalecenie z tarnowa by logo za milion wymalować na kominie …

Z kraju