Fałszywy urzędnik usiłował wyłudzić blisko 20 tys złotych

Policja zatrzymała mężczyznę, który podając się za urzędnika usiłował wyłudzić pieniądze od jednego z rolników. Za rzekomo ścięte drzewo.

Na początku lutego do jednego z mieszkańców powiatu krasnostawskiego zadzwonił nieznajomy mężczyzna, który przedstawiając się za pracownika urzędu skarbowego, poinformował go, że w jego gospodarstwie odbędzie się kontrola a o szczegółach porozmawiają niebawem. Po kilku dniach mężczyzna ponownie zatelefonował i przypominając o kontroli wyjaśnił, że do urzędu skarbowego wpłynął donos, w którym jeden z sąsiadów informuje urzędników, iż mężczyzna pozyskał drewno bez odpowiednich pozwoleń.

Jednocześnie rzekomym urzędnik wyjaśnił rolnikowi, że za tego typu wykroczenie naliczana jest wysoka grzywna. W tym przypadku będzie to 17.500 złotych. Przerażony tym wszystkim gospodarz usiłował wyjaśniać że to nieporozumienie, że nie ma żadnego drewna a tym bardziej tyłu pieniędzy żeby opłacić karę. Wówczas nieznajomy powiedział, że obniża karę do 5.500 złotych.

Tknięty całą sytuacją mężczyzna postanowił zgłosić się na policję by wyjaśnić to wszystko. Funkcjonariusze sprawdzili, że nikt z urzędników nie kontaktował się z rolnikiem a tym bardziej nie jest prowadzona w jego sprawie żadna kontrola. Wiedząc, że mają do czynienia z oszustem postanowili zastawiać na niego pułapkę. Gdy 40-letni rolnik spotkał się z urzędnikiem by przekazać mu uzbierane pieniądze w kwocie 3700 złotych zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku.

Zatrzymano fałszywego urzędnika, którym okazał się 33-letni Bogusław Ś. Trafił on prosto do aresztu, skąd dzisiaj będzie doprowadzony przed oblicze prokuratora. Policjanci sprawdzają teraz, czy nie ma on na koncie podobnych oszustw.

2014-02-20 10:55:50
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.795zł 0.56%
  • GBP 5.2862zł 0.2%
  • EUR 4.5567zł 0.06%
  • CHF 4.1325zł 0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja