Estońscy żołnierze pomagają przy budowie tymczasowego ogrodzenia na granicy (wideo, zdjęcia)

Na granicy polsko-białoruskiej polskim żołnierzom pomaga już wojsko estońskie. Zadaniem żołnierzy z Estonii jest budowa i naprawa tymczasowego ogrodzenia oraz udrożnienie połączeń drogowych.

Żołnierze wojsk inżynieryjnych z Estonii są już w Polsce i pomagają polskim żołnierzom przy stawianiu zasieków oraz naprawie tymczasowego ogrodzenia. W kraju oprócz 150 estońskich żołnierzy, stacjonuje również 155 żołnierzy z Wielkie Brytanii, z pododdziałów wojsk inżynieryjnych. Po spotkaniu koordynacyjnym w miniony piątek z dowódcami Wojska Polskiego, przystąpiono do realizacji zadań na granicy polsko-białoruskiej.

– Wojska estońskie pomagają na granicy polsko-białoruskiej. Zadaniem żołnierzy z Estonii jest budowa i naprawa tymczasowego ogrodzenia oraz udrożnienie połączeń drogowych – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Estońscy żołnierze pomagają polskim żołnierzom m.in. ustawiać graniczne zabezpieczenia z drutu kolczastego typu concertina m.in. w rejonie rzek granicznych.

Zgodnie z postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy od 2 grudnia do 30 kwietnia przyszłego roku do 155 żołnierzy Wielkiej Brytanii i do 150 żołnierzy Estonii będzie realizowało zadania związane ze wsparciem inżynieryjnym i rozpoznawczym operacji Sił Zbrojnych RP prowadzonej w strefie nadgranicznej.

Jak informuje minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, brytyjscy żołnierze zapoznają się z zadaniami, które będą realizować na granicy polsko-białoruskiej. Brytyjczycy już 8 grudnia rozpoczną służbę i będą wspierać Siły Zbrojne RP m. in. w budowie i naprawie tymczasowego ogrodzenia.

(fot. MON/18DZ)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. I to mi się podoba. Wszyscy Estończycy uzbrojeni w broń długą. Może któryś z Estończyków pacnie ‚śniadego’ ostrym śrutem w zamian za rzucanie cegłami, kamieniami oraz innymi przedmiotami w żołnierzy.
    Brawo. Murem za mundurem! 👏

  2. jak zwierzątka napiją się teraz wody?

  3. Po co te zasieki granica jest na środku rzeki więc jak ktoś dostanie się do drutu to już jest w Polsce i może wystąpić o azyl.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew