Dwóch 16-latków brało udział w oszustwach „na policjanta”

Lubelscy kryminalni zatrzymali dwóch 16-latków biorących udział w oszustwach „na policjanta”. Wkrótce nieletni staną przed sądem.

W miniony wtorek przy ul. Szpinalskiego oszuści umówili się z mieszkanką Lublina po odbiór pieniędzy. Kobieta dała wiarę oszustom, że bierze udział w policyjnej akcji.

Oszust w rozmowie telefonicznej wmówił jej, że pieniądze są zagrożone, dlatego miała je przekazać dwóm mężczyznom. Kiedy doszło do przekazania pieniędzy w kwocie 20 tysięcy złotych oraz biżuterii do akcji wkroczyli prawdziwi policjanci. Kryminalni zatrzymali dwóch 16-latków i odzyskali pieniądze.

Policjanci ustalili, że jeden z nich ma na koncie jeszcze dwa takie przestępstwa. Odbierał pieniądze od dwóch kobiet. 4 lipca br. na osiedlu Czechów od 82-latki odebrał prawie 2500 złotych, a dwa dni później od 83-latki na os. Kalinowszczyzna 10 000 zł.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli 2500 złotych.

Obaj sprawcy odpowiedzą wkrótce przed sądem dla nieletnich.

2018-07-27 11:09:47
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Większość osób po 70 roku życia ma trochę zmniejszone funkcje mózgu. Jak kiedyś zostanę jakimś posłem albo ministrem ewentualnie premierem to wprowadzę rozporządzenie, aby banki max wypłacały 100 zł na dzień takim osobom i nie więcej jak 1000 zł na miesiąc. No i dodatkowe badania psychiatryczne czy osoba może sama rozporządzać swoją emeryturą. Jeśli nie może, to niech państwo przejmie zarządzanie taką emeryturą.

  • Prędzej zostaniesz „cieciem na budowie”a tam to możesz co najwyżej szwendającym mendom w tyłek truknąć.

  • Widać nie masz 70, a już by Ci się przydalyby badania psychiatryczne….

 2. Skoro kobieta dała wiarę oszustom, to skąd tam się wzięli prawdziwi policjanci?

 3. Pisowskie sądy ich skażą. Ludzie w końcu przejrzeli na oczy i zaczynają się sprzeciwiać, tylko czy teraz nie jest już t ochrony za późno? Czy ci wielcy fanatycy którzy to tak wystawiali ich na piedestały dadzą teraz radę przeciwstawić się tym którym tak wierzyli?

 4. Ja się zawsze zastanawiam …jak można być tak naiwnym i dawać się ciągle nabierać na ten żałosny sposob oszustwa? … czy ci emeryci nie mają radia czy TV ? …zalożę się ze większość ma ..ale zamiast coś pozytecznego obejrzeć to te durne seriale oglądają i radia ojca dyrektora z torunia sluchają ..a tam raczej o oszustwach na „wnuczka ” nie usłyszą …i dlatego wcale mi ich nie żal ,bo to już nie jest naiwność ..to czysta głupota i bezmylsność

 5. Szanujmy starszych...

  Najłatwiej jest oceniać innych ludzi i dawać złote rady w momencie gdy sami nie byliśmy nigdy w takiej sytuacji… Zza ekranu monitora czy telefonu bardzo prosto to wygląda…

  Póki nie spotka to nas samych bądź osoby z najbliższego otoczenia -możemy wysilać wyobraźnię….

  Mamy czelność oceniać techniki manipulacyjne przestępców, naiwność osób starszych, a nie widzimy jak sami zostajemy oszukiwani na każdym kroku chociażby w sklepach…

  Drodzy Recenzenci Internetu… Rozejrzyjmy się wszyscy dookoła, może lepiej czas przeznaczony na niepotrzebne obrażanie starszych osób poświęcimy właśnie komuś starszemu z naszej rodziny, sąsiedztwa…

  Tak też sobie myślę, że może właśnie starsi ludzie dają się nabierać bo mają jeszcze cząstkę nadzieji i wiary w ludzi…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9563zł 0.15%
  • GBP 5.1269zł -0.26%
  • EUR 4.6188zł -0.31%
  • CHF 4.3197zł -0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach