Dwa poranne, groźnie wyglądające zdarzenia drogowe w Lublinie (zdjęcia)

W czwartek rano na ulicach Lublina doszło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. W rejonie jednego z nich nadal występują duże utrudnienia w ruchu.

Do pierwszego zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 7 w rejonie ronda przy Orfeuszu na Czechowie. Zderzyły się tam dwa auta osobowe – suzuki i opel. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, ponieważ nikt w nim nie ucierpiał. Policjanci ustalają szczegółowy jej przebieg.

Do drugiego zdarzenia doszło przed godziną 9 na skrzyżowaniu ul. Północnej z ul. Ducha. Tam zderzyły się dwa pojazdy osobowe – toyota i kia. Na miejscy interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby, obecnie udzielana jest im pomoc medyczna.

W wyniku zdarzenia na skrzyżowaniu nie działa sygnalizacja świetlna, ponieważ jeden z pojazdów uderzył w sygnalizator. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zderzenia pojazdów, zwłaszcza fakt, który z kierowców zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej. W rejonie wypadku występują spore utrudnienia w ruchu.

Z powodu wypadku na ul. Gen. Ducha linie: 2, 4, 7, 13 i 42 w kierunku centrum kursują objazdem przez ul. Północną i al. Solidarności z pominięciem przystanku Nowickiego 02. Na ww. liniach mogą występować opóźnienia w kursowaniu. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze ok. 30 minut.

AKTUALIZACJA: Z przeprowadzonych na miejscu czynności wynika, iż kierowca toyoty zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej. Wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle doprowadził do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem. Dwaj funkcjonariusze zostali przewiezieni do szpitala na badania. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała.

(fot. lublin112.pl)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!