Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Drzewa nie wytrzymują ciężaru śniegu. Straż pożarna ma co robić

Strażacy z całego regionu mają pełne ręce roboty w związku z połamanymi i przewróconymi pod naporem ciężkiego śniegu drzewami. Wiele z nich spadło na drogi blokując przejazd.

Opady mokrego i ciężkiego śniegu sprawiły, że wiele drzew nie wytrzymało pod jego naporem. Przewracały się one razem z korzeniami, lub też łamały się konary. Minionej doby wyjazdy do tego typu zdarzeń zdominowały pracę strażaków z naszego regionu.

Oczywiście interwencje dotyczyły sytuacji, kiedy to drzewa przewracały się na drogi blokując ruch. Nie brakowało też poważniejszych zdarzeń. Około godziny 18:20 w miejscowości Maciejów Stary na drodze wojewódzkiej nr 842 Wysokie – Żółkiewka drzewo spadło na jadący samochód. Z kolei w Wojciechowie przewróciło się na linię energetyczną.

Łącznie straż pożarna przeprowadziła 200 interwencji tego typu. Nie zanotowano osób poszkodowanych.

Drzewa nie wytrzymują ciężaru śniegu. Straż pożarna ma co robić

Drzewa nie wytrzymują ciężaru śniegu. Straż pożarna ma co robić

(fot. nadesłane)

7 komentarzy

 1. Paranoja, strażak w masce ? xDi tak później wszyscy siedzą w jednym pomieszczeniu i każdy bez maski.

  • Jakby nie miał, to zaraz ktoś by się do tego przyczepił. Jest aktualnie obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych i miejscu pracy więc wcale mnie to nie dziwi. Dodatkowo bywają dowódcy, co mogą nie dopuścić do działań osób nieposiadających przykrycia ust i nosa

  • do zdjecia aby zapozował

 2. Przy napotkaniu takiej przeszkody na drodze, najważniejsze, żeby się nie zatrzymywać, żeby nie hamować, bo w ten sposób stwarzamy zagrożenie dla jadących za nami. Za nami może jechać rozpędzona ciężarówka, rowerzysta na łysych oponach, zapatrzona w telefon kobieta w nieodśnieżonym samochodzie, z którego niemal nic nie widać, itp.

  • czyli walić prosto w drzewo !? no normlanie geniusz „wujek dobra rada” hehe …weź lepiej na rowerek i to 3 kołowy się przesiądź ….

 3. jeszcze bardziej niszczcie drzewa (korzenie) przy budowie dróg (kopaniu rowów wielkości fosy w Malborku)
  to i drzewa się poprzewracają ładnie i samochody powpadają z dachem…

Z kraju

Sport