690 680 960

Drzewa nie wytrzymują ciężaru śniegu. Straż pożarna ma co robić

Strażacy z całego regionu mają pełne ręce roboty w związku z połamanymi i przewróconymi pod naporem ciężkiego śniegu drzewami. Wiele z nich spadło na drogi blokując przejazd.

Opady mokrego i ciężkiego śniegu sprawiły, że wiele drzew nie wytrzymało pod jego naporem. Przewracały się one razem z korzeniami, lub też łamały się konary. Minionej doby wyjazdy do tego typu zdarzeń zdominowały pracę strażaków z naszego regionu.

Oczywiście interwencje dotyczyły sytuacji, kiedy to drzewa przewracały się na drogi blokując ruch. Nie brakowało też poważniejszych zdarzeń. Około godziny 18:20 w miejscowości Maciejów Stary na drodze wojewódzkiej nr 842 Wysokie – Żółkiewka drzewo spadło na jadący samochód. Z kolei w Wojciechowie przewróciło się na linię energetyczną.

Łącznie straż pożarna przeprowadziła 200 interwencji tego typu. Nie zanotowano osób poszkodowanych.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Paranoja, strażak w masce ? xDi tak później wszyscy siedzą w jednym pomieszczeniu i każdy bez maski.

  • Jakby nie miał, to zaraz ktoś by się do tego przyczepił. Jest aktualnie obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych i miejscu pracy więc wcale mnie to nie dziwi. Dodatkowo bywają dowódcy, co mogą nie dopuścić do działań osób nieposiadających przykrycia ust i nosa

  • do zdjecia aby zapozował

 2. Przy napotkaniu takiej przeszkody na drodze, najważniejsze, żeby się nie zatrzymywać, żeby nie hamować, bo w ten sposób stwarzamy zagrożenie dla jadących za nami. Za nami może jechać rozpędzona ciężarówka, rowerzysta na łysych oponach, zapatrzona w telefon kobieta w nieodśnieżonym samochodzie, z którego niemal nic nie widać, itp.

  • czyli walić prosto w drzewo !? no normlanie geniusz „wujek dobra rada” hehe …weź lepiej na rowerek i to 3 kołowy się przesiądź ….

 3. jeszcze bardziej niszczcie drzewa (korzenie) przy budowie dróg (kopaniu rowów wielkości fosy w Malborku)
  to i drzewa się poprzewracają ładnie i samochody powpadają z dachem…

Kursy walut

 • USD 4.1545zł -0.82%
 • GBP 5.2106zł -0.01%
 • EUR 4.4717zł -0.16%
 • CHF 4.6136zł -0.16%

Polub nas