Drogę otworzono, o znakach zapomniano. Kierowcy, aby się wydostać z pułapki, niszczą wszystko dookoła

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 747 z Radawca do węzła Węglin ucieszył kierowców często korzystających z tej trasy. Ci, którzy nie znają tego terenu, kierowani są w pułapkę, z której ciężko się wydostać.

Już od dwóch miesięcy można korzystać z nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 747 od węzła Węglin. Dzięki temu czas przejazdu znacznie się skrócił, poprawił się znacząco również komfort jazdy. Nie wszyscy jednak mają powody do zadowolenia. Kierowcom, którzy nie znają okolicy, zamiast ułatwienia, drogowcy zafundowali dodatkowe problemy. Mianowicie kierowcy jadący od strony Lublina, przed kościołem w Konopnicy widzą znak informujący, iż w kierunku Opola Lubelskiego należy się kierować w prawo.

Wjeżdżają więc na „starą” trasę, a po kilku kilometrach, tuż za lotniskiem w Radawcu, zauważają kolejny znak, tym razem informujący o końcu drogi. O ile dla małych aut nie stanowi to problemu, gdyż mogą bez problemu zawrócić, to gorzej jest z ciężarówkami. W wyniku manewrów zawracania tymi ważącymi minimum po kilkanaście ton pojazdami, niszczona jest zieleń jak też niektóre elementy drogowej infrastruktury. Jak alarmują nasi czytelnicy, część kierowców aut osobowych również powoduje sporo szkód. Zamiast wycofać, wjeżdżają na chodnik i ścieżkę rowerową i dojeżdżają do przebiegającej tuż obok nowej trasy.

Jak często się to zdarza wskazuje fakt, że w poniedziałek, gdy na miejsce pojechał nasz reporter, zastał ciężarówkę, której kierowca akurat starał się wydostać z pułapki. Po chwili pojawiło się kolejne auto. W ciągu pięciu minut trzech kierowców dojechało do końca drogi starając się dojechać do Bełżyc, czy też Opola Lubelskiego.

Jak długo potrwa taka sytuacja, nie wiadomo. Pomimo naszych starań, przez tydzień nikt z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie nie zdołał odpowiedzieć, dlaczego do tej pory nie zostało zmienione oznakowanie, jak również czy i kiedy zostanie to zrobione.

(fot. lublin112)
2017-11-19 :17:39

Zobacz również

48 komentarzy

 1. Ale ktoś dokonał odbioru przy okazji padło parę politycznych manifestów ksiądz swoje wziął za pokropek a ludzi ma się gdzieś

  • Gorzej.! Takie sytuacje w PRL się nie zdarzały a jeżeli już to bardzo zadko! Propaganda anty PRLowska, robi swoje. Ludzie niedajcie się ogłupiac.

   • Oczywiście, że się zdarzały i to na większą skalę. Nie było tylko mediów, które to mogły nagłaśniać. Podobną „kompetencję” w PRL widać na przykładzie milicji i policyjnego archiwum X. Zaniedbania ówczesnych śledczych wychodzą przy ponownie otwartych śledztwach.

   • To nie chodzi o sytyacje. One oczywiście się zdarzały na skalę, która nas nieuchronnie czeka. Dotyczy to działań i dcyzji, które nie nastąpią bez błogosławieństwa jedynie slusznej partii.

 2. kierowca bombowca

  Zaraz po otwarciu nowej drogi pytałem dwóch panów ustawiających oznakowanie na nowej drodze , kiedy zniknie ten właśnie znak który jest na powyższym zdjęciu i wprowadza ludzi w błąd tzn. kieruje na stary odcinek drogi 747 , usłyszałem że prawdopodobnie nigdy ponieważ tamtędy też można dojechać do celu , no większego idiotyzmu nie słyszałem już dawno , wybudowano nową drogę całkiem przyzwoitą a ludzie mają się turlać po przejazdach i dołach na starym odcinku , ot filozofia i myślenie chyba jeszcze z czasów prl-u , a co do kierowców jadących prosto koło lotniska ”starą drogą 747” w ślepy odcinek to sami sobie winni , przecież stoi jak byk znak ślepa ulica , co nie zmienia faktu , że mógł ktoś tam postawić duży znak kierujący w lewo do nowej 747 co też nie jest rozwiązaniem bo pojazdy ciężarowe roznoszą ten właśnie ”łącznik” odcinek drogi gminnej. Podsumowując drogowskaz przy kościele w Konopnicy powinien natychmiast być zmieniony i po problemie , ale z myśleniem u naszych niektórych uczonych”umysłowych” to jest ciężko więc zobaczymy ile czasu potrzeba im będzie aby ich myślenie zaskoczyło na dobre tory , pozdrawiam.

  PS. dla myślących umysłowo inaczej , nowym odcinkiem jest 200 m krócej , bo są tacy co turlają się osobówkami starą drogą twierdząc że jest lepiej bo mniejszy ruch i bliżej.

  • kierowca bombowca

   Zapomniałem o jeszcze jednej istotnej rzeczy , z tego łącznika w prawo jest dosyć ciasno i jak był cały ruch puszczony tymczasowo podczas budowy drogi to krawężnik został rozniesiony w pył przez pojazdy ciężarowe , przed odbiorem zostało to oczywiście naprawione , więc proszę zwrócić uwagę i zobaczyć jak to wygląda obecnie ”z każdym dniem coraz bardziej pojazdy ciężarowe rozbierają ponownie ten krawężnik”

 3. Bareja wiecznie żywy.

 4. Zgadzam się z artykułem mieszkam w pobliżu.i co chwilę auto zawraca droga jest nieoznakoeana

 5. Koś osobowo za to opowiada. Poszukać winnego sytuacji i obciążyć kosztami naprawy szkód. Ale nie, nie da się, zapomniałem, przeisz to szanowny, nieodpowiedzialny urzędnik, jego nie wolno karać, taka dobra zmiana miła „coś” z tym zrobić i zrobiła-obsadziła stanowiska swoimi kolegami.

 6. albo PRL PIS

 7. Jak by obserwowali wyraźnie drogę to by zauważyli że trzeba skręcić w lewo a nie pchać się prosto. Może im ich nawigacja tak kazała….?

 8. A czy skręcając w Konopnicy nie można dojechać do nowego odcinka 747?
  Wydaje mi się, że można.
  Około 650m przed pokazanym na zdjęciach „końcem drogi” stoi bardzo widoczny znak „D-4a” a przed nim można skręcić w lewo i dojechać do nowego odcinka 747.
  Ale widocznie nikt im nie wytłumaczył, że ten znak to nie reklama jednego z operatorów telefonii komórkowej.
  Dla fotoreportera z „lublin112” też to był nic nie znaczący znak?
  A jeśli widział (i wie co oznacza) to było zrobić zdjęcie i zapytać kierowców po jakiego czorta tam pojechali 🙂
  Poza tym taki „kierowca” ma przecież GPS więc po co mu znajomość znaków.
  Tylko, że trzeba umieć go obsługiwać i korzystać z aktualnych map.
  Niech się cieszy, że jakiegoś mostu do remontu nie rozebrali (nawiązuję do jakiejś niuni, która niedawno tego nie zauważyła i zjechała ze skarpy).

  • realny JESTEŚ IDIOTĄ CZYLI LUBELSKIM URZĘDNIKIEM – PAMIĘTAJ GŁĄBIE Z CZYICH PODATKÓW PŁACĄ CI PENSJĘ

   • Raczej trzeba być (cytuję za @123) „IDIOTĄ” i „GŁĄBEM” aby nie zrozumieć tego, co napisał @realny.

    • kierowca bombowca

     A co mądrego napisał , że samochody ciężarowe mają rozpie..dolić drogę gminną pomiędzy lotniskiem a nową 747 (+krawężnik) , osobiście jutro dzwonię do władz gminy żeby postawili znak tonażowy na tym łączniku i niech wtedy zapie..ają z powrotem do Konopnicy i heja dookoła , trzeba brać pod uwagę wszystkie aspekty tej sprawy , a co do znaku wyżej się już wypowiedziałem.

     • Przedstawiłeś słuszne uwagi.
      Natomiast @realny napisał jedynie to, co pominął reporter, który „udał się na miejsce”.
      Wypadałoby rzetelnie przedstawić sytuację z uwzględnieniem tego co Ty napisałeś i @realny.

     • Jeśli ktoś wjeżdża ciężarówką w „drogę bez przejazdu” to nie oczekuj, że „znak tonażowy” w czymkolwiek pomoże.
      Czasami ktoś załapie się jedynie na mandat.
      P.S.
      Mieszkasz w tamtych okolicach?
      Jakie jest oznakowanie na samym skrzyżowaniu przy kościele w Konopnicy?
      Czy tam czasem znaki nie kierują jednak na wprost do nowego odcinka 747?
      Bo pierwsze zdjęcie fotoreportera jest zrobione dużo wcześniej przed skrzyżowaniem.

     • kierowca bombowca

      Mieszkam i uważam że w 99% jest winny drogowskaz z pierwszego foto w materiale i nie próbuj mi tego tłumaczyć bo zbędny twój czas , ale jak napisał pietrek niżej trzeba zakupić spraya i będzie po sprawie

     • kierowca bombowca

      Dodam jeszcze jedno bzdurne jak dla mnie oznakowanie , jadąc od Opola w kierunku Lublina na 91 km i 9 słupku czyli przy tzw. łączniku do starej 747 stoi drogowskaz w prawo ”Radawiec Mały” więc skręcając tam dojeżdżamy za 300 metrów do skrzyżowania i co? nic dobra wybieramy opcję jazdy na wprost z pierwszeństwem (logiczne) , po ok. kilometrze dojeżdżamy do drugiego skrzyżowania do łąk gdzie psy d.pami szczekają i co? tam jest w prawo i lewo żadnego drogowskazu, więc dla obcego nie znającego terenu zostaje stwierdzenie ”do ludzi daleko , do Pana Boga wysoko”

     • kierowca bombowca

      A żeby był komplet to na 93km i 4 słupku i 94 km i 1 słupku są drogowskazy na Motycz owszem ja i okoliczni dojadą ale obcemu życzę dużo szczęścia i wytrwałości. Tak tak wiem że wszystkie drogi prowadzą do celu , ale tak myśląc to do Warszawy i przez Boby można pojechać

 9. JAk poświęcone to jest dobrze.

 10. Na pierwszym zdjęciu wystarczy zamalować strzałkę w prawą zieloną farbką 😉

 11. przeciez nic sie nie zminilo na scianie wschodniej tylko przy korycie sa inne swinie ???

  • Przy korycie na ścianie wschodniej zasiada PSL. Wybory samorządowe dopiero przed nami. Warto o tym pamiętać.

   • A ty zawsze i wszędzie widzisz problem ” politycznie „. Inaczej nie potrafisz patrzeć na świat. Czy to już zboczenie? Udowodnij, że zmiana szyldu politycznego zamieni moje i twoje życie w raj, a nasz region w krainę mlekiem i miodem płynącą. Tylko bez znanych frazesów, konkretnie.

 12. szanowna redakcja nie pokazała, że jakieś 500=600m przed znakiem „koniec drogi” jest znak informujący, że do Opola Lubelskiego trzeba skręcić w lewo… i w ciągu kilku sekund znajdujemy się na nowej trasie 747…. w czym problem? w tym, że kierowcy nie obserwują znaków?

  • Poprawny, nie pokazała, gdyż takiego znaku tam nie ma. Jeżdżę każdego dnia tą trasą i jedynego znaku jakiego nie pokazali, to ten informujący o tym, że droga jest ślepa. Stoi on na wysokości budynków aeroklubu.

 13. Województwo Lubelskie

  Podejrzewam że osoba która projektowała i sporządzała wszelką dokumentacje nie była w danym terenie,geodeci pomierzyli,pomiary oddane plan zrobiony a że mieszkańcom te prace się nie podobają to jest ich sprawa odwołania od tego nie ma,przykład trasa Łęczna-Biskupice sporo jest niejasności.

 14. Ile złotych kosztuje najmniejsza farba w sprayu ?

 15. Niedawno zjeżdżałem z tej DDR na zdjęciu i też musiałem pokazywać jakiemuś kierowcy („bo tu kiedyś była droga”), jak dojechać do głównej. Nawet się go pytałem, czy to on rozjechał ten słupek blokujący wjazd na DDR. Tak się kończy jazda na pamięć.

  • Jaja to będą dopiero jak zamkną na czas remontu przejazd kolejowy w „Motyczu”
   Kolejka będzie pod kościół w Konopnicy a z drugiej strony po lotnisko w Radawcu

   • kierowca bombowca

    Wtedy samoistnie sprawa się rozwiąże , z tym że zawracać będą przy pzrejeździe (jak ten drogowskaz w Konopnicy nie zostanie zmieniony)

 16. Poprawny – to jest rozwiązanie w ostateczności, po to zbudowano ten odcinek by ruch odbywał się po za Kozubszczyzną ułatwiając jadącym do Opola przejazd a w wyniku złego oznakowania część ruchu dalej odbywa się starą trasą z problemami dla kierowców i mieszkańców. A wystarczy zmienić oznakowanie i po kłopocie – miejscowi i tak nie patrzą na znaki. Ale jakiś urzędniczyna ma problem z przyznaniem się do błędu. Ja się pytam: co na to jego przełożeni czyli urząd marszałkowski i radni wojewódzki? Pamiętajcie, za rok wybory.

 17. A kiedy nastąpi korekta świateł w Konopnicy? Korki z obu stron a od Motycza wyjeżdżają po 2-3 auta.

  • Korekty nie będzie

  • Jak jest zielone to trzeba jechać ,a nie dłubać w nosie ,wtedy jest szansa że przejedzie osiem aut ,albo i więcej

   • Chyba mnie nie zrozumiałeś. Od oddania nowego odcinka ruch na starej 747 stał się właściwie tylko ruchem lokalnym, a sygnalizacja tego nie uwzględnia. Korek w stronę Lublina często jest już od ronda a na wjazd od Motycza czekają 2-3 auta. Światło zielone w kierunku Lublin-Kraśnik powinno zostać wydłużone o kilkanaście, kilkadziesiąt sekund.

 18. niech zmienią oznakowanie

 19. po co ta droge zamknęli???????????????????????????????????????????????????????????/ kto tam maczal palce???????????

 20. Ludzie 500 m wcześniej jest znak, że jest to droga ślepa, a zaraz za nim jest skrzyżowanie w lewo. Wystarczy skręcić 300m i jest się na nowej drodze. Nie będę krytykował kierowców, bo sam tam się władowałem 2 tygodnie temu busem, ale obwiniam tylko i wyłącznie własną głupotę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9623zł 0.01%
  • GBP 5.1178zł 0.13%
  • EUR 4.2831zł 0.1%
  • CHF 4.0367zł 0.15%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Pokazywanie miasta. Drugi spacer z perspektywy osoby niewidomej
   Zaproszenie na wystawę „Miejsca, które były”
   I Otwarte Mistrzostwa Tańca o Puchar Wójta Gminy Firlej
   Maraton Teatralny w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” w Gardzienicach
   Dwie wystawy Stanisława Baja zaplanowano w Galerii Gardzienice
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.