Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Driftował toyotą na boisku piłkarskim. Narobił szkód na 15 tys. złotych

Młody mieszkaniec Leszna na boisku piłkarskim urządził sobie pokaz driftów samochodowych. Szkody spowodowane bezmyślną jazdą 18-latka wyceniono wstępnie na 15 tys. złotych.

W minioną niedzielę w nocy 18-letni mieszkaniec Leszna postanowił wraz z kolegą urządzić pokaz driftów samochodowych ma boisku piłkarskim w Lipnie pod Lesznem. Za tor do poślizgów posłużyło miejscowe boisko piłkarskie, którym opiekuje się klub sportowy Orzeł Lipno.

O wszystkim następnego dnia dowiedzieli się policjanci i ustalili sprawcę zniszczeń. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Leszna. Mężczyzna wprowadzając w poślizg pojazd marki Toyota Avensis dokonał zniszczeń na około 15 tys. złotych. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, przy czym czyn ten został zakwalifikowany jako przestępstwo o charakterze chuligańskim. Teraz młodemu kierowcy grozi od 4,5 miesiąca do 5 lat więzienia.

Na boisku, które zostało zniszczone codziennie trenuje około 120 młodych piłkarzy w wieku od 3 do 15 lat. Swoją pasję do piłki nożnej rozwijają także dziewczynki tworząc dwie żeńskie drużyny. Uszkodzenie boiska zdecydowanie utrudni treningi młodych zawodników. Do czasu naprawy murawy zmuszeni będą korzystać z innych boisk w regionie.

(fot. Policja Leszno)

13 komentarzy

 1. Powinien pokryć jeszcze koszty wynajmu innych boisk i dowozu piłkarzy co do grosza .

 2. Dryftowa ć nie można przednionapędówką , pustostan se tylko pojeżdził ewentualnie zawracał na ręcznym.

 3. Są Toi-Toje z napędem na 4 łapy (RAV4, niektóre stare Celiki), jest Toj-Toj z napędem na tył (MR2)… to, że wy „eksperci 112” jedziecie co wieczór na ręcznym nie oznacza jeszcze, że tamten szczyl musiał…

  • Drogi Kubo, co do genezy aut 4×4 oraz RWD w marce Toyota zgadzam się z Tobą w pełni. Napisz proszę tylko, w którym miejscu w artykule są wymienione przez Ciebie modele? Jak byk napisane jest „Toyota Avensis” – czy to właśnie skłoniło Cię do wymądrzania się?

   • Kurde, przeoczyłem, mea culpa 😀

    A z tylnonapędowych Toi-Tojów to była jeszcze Previa (ta z silnikiem pod podłogą, nie ta z silnikiem z przodu) ?

   • @lodreipeinA: Kubuś po prostu chciał użyć słowa „Toj-Toj” na forum w stosunku do Toyoty żeby pokazać jakim jest cool wyluzowanym znawcą… Maks 15 wiosen daję.

    • Lubelski Koziołek

     Oczywiście na tyle można ocenić rozwój umysłowy.

    • „Ekspert” Kupa jak zwykle w formie,pokazał swoje „mądrości” …na szczęście przez chwilę będzie spokój,bo teraz pewnie jest w szkole 🙂

  • Te mądrala napisane jest że 'Toyotą Avensis ’ orał == odpuść sobie wywody.

 4. Targanie na ręcznym Avensisa matki nie jest driftem.

  • jeżeli kontroluje się poślizg to jest to drift wg definicji

  • Driftem jest również „znoszenie” jednostki pływającej z kursu (po polsku dryf, znos) i to od tego terminu powstało „drfitowanie” samochodem.
   Także nawet piłowanie na ręcznym jest jakimś tam driftem.

 5. Nigdy toyota z idiotą