Dostał sześć mandatów na kwotę 7350 zł. Za naruszenia czasu pracy

Sześć mandatów na kwotę 7350 zł za naruszenia z czasu pracy dla kierowcy, a także przewidywana kara pieniężna na przedsiębiorcę w wysokości 17.250 zł. To efekt kontroli jednej z ciężarówek przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie.

W miniony poniedziałek w miejscowości Wólka Dobryńska w powiecie bialskim funkcjonariusze WITD zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy należący do polskiego przedsiębiorcy. Pojazd wracał do kraju na pusto po wyładunku świeżych kwiatów w Moskwie.

Po przeanalizowaniu czasu pracy kierowy stwierdzono, iż kierowca w sposób nieuprawniony korzystał z dodatkowej karty kierowcy i symulował pracę w załodze.

Po zsumowaniu czasu pracy z dwóch kart stwierdzono, że:

– czas jazdy dziennej wyniósł 47 godzin 57 minut (zamiast maksymalnie 10 godzin),
– czas jazdy ciągłej był wydłużony w trzech przypadkach nawet o 3 godziny 09 minut (ponad dopuszczalny wymiar 4 godziny 30 minut),
– odpoczynek dzienny zamiast wymaganych 9 kolejnych godzin wyniósł tylko 1 godzinę 48 minut.

Kierowca został ukarany 6 mandatami karnymi na kwotę 7350 zł a suma kar na przedsiębiorcę może wynieść nawet 17 250 zł, przy czym z mocy ustawy zostanie ograniczona do 10 000 złotych. Zatrzymano dodatkową kartę kierowcy.

kwiatki-wykres

2018-08-14 14:06:17
(fot. WITD)

Zobacz również

32 komentarze

 1. całe szczęście już emeryt

  A jak będą jechać te 2km/h szybciej niż wyprzedzany będą bardziej wypoczęci !!

  • Weź już emerycie dziadu stul pysk bo nie da się ciebie czytać

   • całe szczęście już emeryt

    niech ci bozia w dzieciach wynagrodzi twą dobroć i miłość do bliźniego niczym wolaka do Polaka. A za każde dziecko lepszego sortu możesz dostać w nagrodę od jarosławazbawpolskę całe 500zł z twoich i moich podatków.

 2. A lekarze, którym powierzamy swoje życie mogą pracować na kilku etatach i brać dodatkowe dyżury.

 3. No w końcu słuszna kara. Chociaż pewnie i tak będzie wliczona w koszty.

 4. Buahhaha a jego pryncypal się cieszył jak ten życie narażał

 5. Potrzeba wiecej i czesciej kontroli ITD w miejscowosci Mosty za Krasnikiem w strone Rzeszowa, tam gdzie jest wbudowana waga. Tam powinien byc staly, calodobowy posterunek ITD

 6. POPIERAM – NALEŻY ELIMINOWAĆ ZAGROŻENIE ZE STRONY KIEROWCÓW PRZYGŁUPÓW PONAD 7 TYS TO SUPER NAUCZKA

 7. ile godzin ma doba?

  • Wg ITD blisko 48 godzin.

   • człowiek-kiełbasa

    Chodzi o czas jazdy dziennej a nie o czas jazdy w jeden dzień. Idź się doucz. Czas jazdy dziennej liczy się cały czas, jeżeli nie jest zakończony pełną, 9-godzinną pauzą. Typek skracał sobie 9 godzin odpoczynku do niecałych 2 więc jego czas jazdy dalej liczono jako ten sam „dzień” pracy.

    • Kiełbasa sam się doucz wtedy mówimy o braku odpoczynku dobowego dla wieśniaków pauzy. Doba jest doba bo ma być np 15/9Ew. Dla podwójnej obsady doba trwa 30h

  • Co najmniej 47h i 57min. Przecież jest napisane.

 8. Kary powinny byc wyzsze dla pracodawcow za zmuszanie kierowcy do takich zachowań

  • Owszem. Ale kierowca powinien mieć cywilną odwagę nie zgodzić się na takie praktyki i powiedzieć swojemu pracozdziercy: „Jeśli zasnę za kierownicą i kogoś zabiję, to ja pójdę siedzieć, a nie ty”.

 9. Chłopie jak chcesz to możesz u mnie na budowie sobie dorobić do tych mandatów.
  Wystarczy za…..dalać z taczką.
  Bez żadnego tachografu.
  Bez ograniczeń prędkości, czasu pracy i przeładowania (taczki mam mocne).
  W piątek pozwolę ci solidaryzować się z kolegami i możesz ograniczyć prędkość taczki do 40km/h (budowa jest w terenie zabudowanym).

 10. „czas jazdy dziennej wyniósł 47 godzin 57 minut” – wsadził dwie kary naraz i się zacięły? mój siostrzeniec zrobił tak kiedyś z kasetami w samochodowym magnetofonie.

 11. A co sądzicie o kierowcach ciężarówek którzy dla potrzeb firmy wykonują trasy w normie( nie znam się dokładnie ale około 9 godzin). Ale! od 6 rano wykonują pracę na busie towarowym do 3,5 t który nie ma tachografu lub jako ślusarz czy mechanik, około 14 załadunek i wyjazd, powrót około północy, i to nie jest sporadyczny przypadek tylko codzienność. Zapewne wiele jest takich firm nie tylko ta znana mi, czy w takich przypadkach szefowie mają świadomość że wypuszczają w trasę potencjalnego bandytę drogowego

  • Coś musi być zakombinowane, bo chyba nie ma przepisów zezwalających na pracę 18h dziennie. A tacy kierowcy to chyba maja coś z głową nie tak, że dają się tak wykorzystywać. Argument, ze jak się nie zgodzą to stracą pracę do mnie nie przemawia. Trzeba się szanować. I szukać normalnej firmy. Jak praca kierowcy ma być dobrze płatna i w normalnych warunkach jak dziad-transy mają niewolników za pracowników.

   • Można tyle jechać w podwójnej obsadzie i on taka jazdę symulowal bo miał dwie karty ale jak jest jeden szofer i normalny inspektor to o wykryje

 12. jak można karać kierowce za wykroczenie z przed 30 dni?????? to jest chore, tym powinna zająć sie KE, A nie sądami.

 13. Świadomość co się może stać,jak taki jezdzi non stop prawie nie śpiąc , to oni wszyscy i kierowcy i pracodawcy mają w głebokim poważaniu …puki się nie stanie tragedia na drodze ..wtedy ” no jak to się mogło stać ?”….kierowców ciężarówek brakuje ,wiec w robocie moga sobie przebierać jak chcą …tu mi nie pasuje idę gdzie indziej .Stąd też dziwi mnie fakt ze mówi się że to pracodawca coś wymusza na takim kierowcy np.naciąganie czasu pracy …jakby mi taki coś takiego zasugerował ,to dziekuję i idę gdzie indziej ,proste i oczywiste.Dlatego podejrzewam ze w wiekszosci przypadków kombinacji z czasem pracy ,kierowcy robią z własnej i nie przymuszonej woli …zeby wiecej zarobić ,zeby szybciej wrócić itd

 14. Takich trzech jak ich dwóch to nie ma ani jednego

 15. Zmuszanie kierowcy do takiej jazdy – zdarza sie, inna sprawa że nadal w większości firm transportowych obowiązuje psia podstawa (często minimalna krajowa) i kilometrówka. A slabe są próby przeciwdziałania takim praktykom, i chyba tu się szybko nie zmieni.
  Polska jest dużą siłą na europejskim rynku transportowym. Ale pomyślmy – czym się różni firma zachodnia od wschodnich – auto i naczepa dla wszystkich kosztuje tyle samo, paliwo, opłaty drogowe – też. Ale koszty kierowcy – tu można sporo przyciąć.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online