Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Dorohusk: Tysiące paczek papierosów na granicy

Celnicy ponownie ujawnili na granicy przemyt tytoniowej kontrabandy. Papierosy ukryte były w autobusie rejsowym oraz po wagonami pociągu towarowego.

Niemal 7 tys. paczek papierosów zatrzymali Celnicy w Dorohusku po kontroli autobusu oraz pociągu towarowego.

Do pierwszej wykrytej próby przemytu doszło w piątek 3 lipca na przejściu drogowym w Dorohusku. Podczas kontroli autokaru relacji Łuck–Radom pies służbowy, szkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych, wykrył skrytkę obok zbiornika z paliwem. Wewnątrz było 3,6 tys. paczek papierosów.

– 55-letni kierowca pojazdu, który przyznał się do ukrycia papierosów. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Celnicy zajęli towar o wartości prawie 47 tys. zł oraz 30 tys. zł na poczet grożącej sprawcy zdarzenia kary – informuje podkom. Marzena Siemieniuk rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Z kolei kilka godzin później na przejściu kolejowym w Dorohusku funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej prowadzili wspólną kontrolę pociągu towarowego, który wjechał do Polski z Ukrainy.

– Spod wagonów mundurowi wydobyli 3,3 tys. paczek papierosów, opatrzonych zagranicznymi znakami akcyzy. Wartość ujawnionego przemytu oszacowano na 42 tys. zł – dodaje podkom. Marzena Siemieniuk.

Postępowania obu sprawach prowadzi Urząd Celny w Lublinie.

Dorohusk: Tysiące paczek papierosów na granicy
Dorohusk: Tysiące paczek papierosów na granicy

2015-07-08 07:00:04
(fot. Izba Celna)

3 komentarze

  1. no i wcale nie dziwota że przemyt kwitnie, polskie fajki ponad 13 zł paczka jeszcze ze 2 razy niech podniosą akcyzę to przemytnicy wydadzą miliardy $ na opracowanie nowej technologi przemytu – teleportacji a i tak będą do przodu 🙂

  2. wow,Czyżby była podwyżka na Ruskiej

  3. przy novej to w ogóle nie ma kontrabandy 🙂

Z kraju

Polityka i społeczeństwo