Za domem w tunelu uprawiał konopie

We wtorek policjanci z posterunku w Tyszowcach podczas przeszukania posesji na terenie gminy Tyszowce natrafili na uprawę konopi indyjskich. Oprócz tego mężczyzna miał jeszcze dwie rośliny przygotowane do suszenia.

Wczoraj dzielnicowy wraz z policjantem z Posterunku Policji w Tyszowcach udali się do jednej z miejscowości w gm. Tyszowce, aby potwierdzić informacje dzielnicowego, że na jednej posesji znajduje się plantacja konopi indyjskich.

– Jak się okazało na miejscu, za domem w tunelu w czterech donicach rosły konopie indyjskie o wysokości 2 m. Na miejsce zostali wezwani policjanci z wydziału kryminalnego. Podczas wykonywania dalszych czynności, przeszukania całej posesji, ujawniono jeszcze dwie rośliny przygotowane już do suszenia. Właścicielem plantacji okazał się 32-letni mieszkaniec gminy Tyszowce – informuje asp. Agnieszka Leszek z tomaszowskiej Policji.

Wkrótce mężczyzna odpowie za uprawę i posiadanie środków odurzających. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.

68-111089

2017-08-16 12:36:59
(fot. Policja Tyszowce)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Jakiś życzliwy sąsiad uprzejmie doniósł

 2. Telewidz Roku w Ogrodzie.

 3. Ostatni pewien facet z Bychawy zaparkowal na mojej własności, wjechał pod wiatę w barze który wynajmuje. Policja stwierdziła że nie złamał prawa i nic nie może zrobić bo to teren prywatny. Tutaj władza komuś na teren prywatny i nagle nie wolno sobie uprawiać roślin w tunelu. Nagle okazało się że mogą interweniować Mimo ze teren prywatny …

 4. Aleks, doucz się, nieznajomość prawa szkodzi.

  Dz.U. z 1997 nr 89 poz. 555 • Brzmienie od 16 sierpnia 2016
  USTAWA z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego.

  ROZDZIAŁ 25

  Art. 220. § 1. Przeszukania może dokonać prokurator albo na polecenie sądu lub prokuratora Policja, a w wypadkach wskazanych w ustawie – także inny organ.

  § 2. Postanowienie sądu lub prokuratora należy okazać osobie, u której przeszukanie ma być przeprowadzone.

  § 3. W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. Postanowienie sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia należy doręczyć osobie, u której dokonano przeszukania, w terminie 7 dni od daty czynności na zgłoszone do protokołu żądanie tej osoby. O prawie zgłoszenia żądania należy ją pouczyć.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!