Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dodatkowe oznakowanie nie pomogło. Wjechała wprost przed audi (zdjęcia)

Pomimo doskonale widocznego oznakowania, po raz kolejny na ul. Bohaterów Września doszło do zderzenia pojazdów. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 11 na ul. Bohaterów Września w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Zelwerowicza zderzyły się dwa samochody osobowe: audi i honda. Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca hondą kobieta jechała od strony ul. Zelwerowicza. Wykonywała manewr skrętu w lewo, w kierunku centrum. Wymusiła jednak pierwszeństwo przejazdu na jadącym w kierunku obwodnicy audi. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów.

Podróżujące autami osoby nie odniosły obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że oboje kierujący byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Nie ma utrudnień w ruchu.

Dodatkowe oznakowanie nie pomogło. Wjechała wprost przed audi (zdjęcia)

Dodatkowe oznakowanie nie pomogło. Wjechała wprost przed audi (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. Prawo jazdy za jajka

  Znów kierowniczka z problemami ze wzrokiem.
  A jak do tego nie potrafi ustalić, kto ma pierwszeństwo na danym skrzyżowaniu, to funkcjonuje takie świetne przedsiębiorstwo jak MPK. Idealnie się nadaje dla takich „kierujących”.

  • Noooo !!! Co do jajek , to zadbaj o swoje by ci z worem nie odpadły .

  • człowieku, jechałeś kiedyś tamtędy???…tu nie oznaczenia są potrzebne, a podniesienie o pół metra ulicy może by coś dało…jak ktoś stoi na Zelwerowicza to po prostu nie widzi samochodu jadącego od obwodnicy, bo barierki go zasłaniają….czy to tak trudno zrozumieć????chyba, ze ktoś ma prawo jazdy za jajka…

 2. Będę pisał do znudzenia, że kolejna kierowniczka, kierowała jednocześnie autem, smartfonem i poprawiała oko, widocznie uwaga była niepodzielna i efekty widać, audycja rozwalona, więcej uwagi za kierownikiem dla paniusi kierowniczki z Hondy, czy laiki już są na pejsie??? ps pytam o pejsa, gdyż mam tylko gadu-gadu ponieważ jest mniej medialne.

 3. Zrobią w końcu tam rondo czy Żuk ma w dalszym poważaniu swoich wyborców i ich bezpieczeństwo a priorytet maja deweloperzy?

  • Wyborcy Żuka w swej większości potrafią jeździć i PJ w chipsach nie znaleźli, co innego wyborcy pissu…

  • czy wy nie wiecie w czym problem??? projektanta tego skrzyżowania nie było nigdy na miejscu…bo mu się w budżecie nie zmieściło…tak to jest jak najtańsza oferta wygrywa przetarg…światła tam, gdzie nikt nie jeździ…tu zupełny brak widoczności dla tych co jadą w niskich samochodach…
   ciekawe co będzie jak Zelwerowicza przedłużą do Zbożowej…

 4. Rada dla pokonujących to skrzyżowanie od strony Willowej w kierunku obwodnicy: zawsze zjeżdżajcie wcześniej na lewy pas, to zwiększa widoczność waszego samochodu dla wyjeżdżających z Zelwerowicza, a przy tym daje obu stronom więcej czasu na reakcję w razie czego.

 5. Bo użytkowników drogi dzielimy na kierowców i …posiadaczy prawa jazdy… Dla tych drugich żadne znaki nie są przeszkodą! Ba ! Nawet światła nic nie znaczą. ! Może fosa z wodą by pomogła chociaż zamiast kopać rowy lepiej zabrać niedojdom prawko !

 6. Kolejny garkotłuk z prawem jazdy za naklejki uzbiera na zakupach.

 7. Co z tego że skrzyżowanie jest doskonale oznakowane jak bardzo trudno jest się tam włączyć do ruchu. Wypadki zdarzają się w tym miejscubardzo często.
  Skrzyżowanie powinno posiadać sygnalizację lub powinno być przebudowane na rondo.

  • Dokładnie. Problem to duże natężenie ruchu w godzinach szczytu i żadne oznakowanie drogi tego nie zmieni. Niecały miesiąc temu był tu taki sam wypadek. Konieczna jest przebudowa tego skrzyżowania.

 8. No cóż, kobieta popełniła błąd, dobrze że nikomu nic się nie stało. Co do samego skrzyżowania to jest karygodne. Powinna tam zostać zamontowana sygnalizacja świetlna. Ruch na tym skrzyżowaniu będzie coraz większy a auta jadące ul. Bohaterów Września zazwyczaj nie zwalniają przed nim do 50km/h. Wyjazd z ul. Zelwerowicza bywa dość karkołomny i najbezpieczniej było by ze światłami.

 9. Trzeba poczekać aż ktoś zginie i oskarżyć Żuka o morderstwo. Obie ulice mają tak z 500 m wcześniej sygnalizacje świetlne z „polem”, ale żeby jedną dwujezdniową dwupasmówkę z drugą taką samą krzyżować bez świateł to już za dużo od urzędasów. Niech przeniosą któreś zbędne światła na tę krzyżówkę i będzie git.

  • Światła? Chcesz stać jak widły w gnoju na Zelwerowicza gdy B.Września nic nie jedzie? Żuk na bank zechce podłączyć do inteligentnego systemu korkowania miasta by wywalić kolejne grube miliony w błoto a ty stój jak uj na weselu i czekaj na zielone. Na chwilę obecną wystarczy rondo. Światła, to może za 20 lat a i w to wątpię czy będą potrzebne.

 10. I przez taką kolejną „Grażynkę” wszystkim stawki OC podniosą! I kto za to płaci…?