690 680 960

Dodatkowe elementy odblaskowe oraz więcej elementów świetlnych. Policja zaprezentowała nowe oznakowanie pojazdów (zdjęcia)

W czwartek podczas Targów Polsecure w Kielcach policjanci zaprezentowali nowe oznakowania policyjnych pojazdów. Pojawi się na nich więcej elementów odblaskowych oraz świetlnych.

Podczas kolejnego dnia targów w Kielcach zaprezentowano policyjny sprzęt oraz nowe oznakowanie radiowozów. Na samochodach i motocyklach pojawią się wkrótce dodatkowe elementy odblaskowe na całej karoserii oraz więcej elementów świetlnych. Wszystko po to, by radiowóz był jaszcze bardziej widoczny.

Na stoiskach zaprezentowano również nowoczesne policyjne umundurowanie i sprzęt. Dużym zainteresowaniem cieszył się posterunek modułowy oraz Tajfun IV. Ten ostatni jest pojazdem specjalistycznym Policji o zwiększonej odporności na uderzenia tępymi i ostrymi przedmiotami oraz na działanie otwartego ognia. Wyposażony został w dwa przystosowane do zadań policyjnych działka wodne.

Wśród prezentacji nie zabrakło również pokazów. Funkcjonariusze Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” przedstawiali swoje umiejętności i możliwości w dynamicznych pokazach. Można było zapoznać się z poziomem wyszkolenia psów służbowych, a także działań dotyczących ratownictwa medycznego, gdzie zaprezentowano także sprzęt, m. in. pojazd policyjnych ratowników.

(fot. Policja Świętokrzyska)

20 komentarzy

  1. wolałbym szkolenia tych pionków i naukę przepisów i jazdy zgodnie z przepisami.
    potrzebne im te odbłyskowe wzorki jak zającowi dzwonek na polowaniu, jak się chować za krzakami jak odblaski są. przecież to zmniejszy bezpieczeństwo bo się chować nie będą mogli. a wiadomo że najbezpieczniej jest jak burak policyjny wyskakuje zza krzaków i leci zatrzymać pirata. a najlepiej jak siada na zderzaku i pogania długimi ty byś dostał mandat ale to pan PIes jest jedyny sprawiedliwy, nie wspomne o zatrudnianiu ludzi którzy popełnili czym polegający na zabiciu kobiety autem, ale oczywiście stary załatwił żeby to nie była wina synka bo by go nie przyjeli do FIRMY. tak FIRMY tylko dobrze prowadzone firmy mogą wyliczyć sobie zysk na nastepny rok a PSY to robią.

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas