Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

W długi weekend majowy kolarze opanują ulice Lublina i drogi powiatu. Będą utrudnienia w ruchu

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja na terenie Lublina i powiatu lubelskiego odbędzie się XXV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów oraz III Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

W sobotę 30 kwietnia rozpocznie się XXV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów oraz III Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. Zawodnicy będą zmagać się na trasach wytyczonych na terenie Lublina oraz powiatu lubelskiego. Wyścig ma mieć pięć etapów i potrwa cztery dni. Wiadomo już, że w rywalizacji weźmie udział ok. 120 kolarzy.

Pierwszy etap zaplanowano w Lublinie, gdzie punkt startu i mety zlokalizowany będzie na ul. Poligonowej. Liczącą 4,3 km trasę wyznaczono przez ul. Poligonową i Zelwerowicza, następnie uczestnicy przejadą starym odcinkiem ul. Poligonowej, pod wiaduktem skierują się w drogę serwisową do skrzyżowania z ul. Relaksową. Ulice te w godz. od 9.00 do 13.00 zostaną wyłączone z ruchu pojazdów.

Drugi etap się odbywał będzie w Dysie. Trasa ma blisko 6 km długości i wiedzie z ul. Słonecznej przez ul. Topolową, ul. Dolina Ciemięgi, ul. Samsonówka do ul. Słonecznej. W tym przypadku utrudnienia w ruchu planowane są w godz. 16:00 – 19:30. W niedzielę zawodnicy pojawią się w Garbowie, gdzie trzeci etap wyznaczono w godz. od 11:00 do 15:30. Start i meta zlokalizowana będzie przed Urzędem Gminy, zaś trasa wiedzie przez ul. Słoneczną, miejscowości Ługów i Gutanów, oraz ul. Szkolną i Krakowskie Przedmieście. Cała trasa liczy 11 km.

Trzeciego dnia zmagań zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 2,8 km na terenie strefy ekonomicznej na Felinie. Start i metę zaplanowano na ul. Hessa, zaś trasę wyznaczono ulicami: Wilhelma Hessa, Plewińskiego, Braci Krausse i Rataja. W tym przypadku ulice będą wyłączane z ruchu pojazdów w godz. 9:00 – 13:30. Natomiast we wtorek 3 maja kolarze pojawią się w centrum Lublina. W godzinach od 10:00 do 13:00 będą się ścigać ze startu wspólnego na dystansie 1,4 km. Wyścig rozpocznie się i zakończy na Alejach Racławickich na wysokości Placu Teatralnego. Przejazd wyznaczono ul. Łopacińskiego, Radziszewskiego, Uniwersytecką, Marii Curie-Skłodowskiej i Grottgera.

O ile etapy w Dysie i Garbowie odbywać się będą przy ruchu ograniczonym, czyli będzie on wstrzymywany tylko na czas przejazdu zawodników, tak w Lublinie ulice po których poruszać się będą kolarze, zostaną całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów. Warto pamiętać, że utrudnienia zaczną się wcześniej, jeszcze przed startem zawodników. Objazdami pojadą również pojazdy komunikacji miejskiej.

Pierwszy wyścig kolarski tandemów o charakterze ogólnopolskim, został zorganizowany jesienią 1998 roku w Firleju i Lubartowie. Wzięło w nim udział 18 załóg z 4 klubów z Polski, a wygrała je lubelska załoga. W następnym roku były dwie edycje wyścigu – wiosenna i jesienna. Od 2000 roku, zawody zyskały statut imprezy międzynarodowej. Od tego czasu wyścig jest organizowany podczas weekendu majowego.

(fot. lublin112)

15 komentarzy

 1. tylko niech się nie pozderzają z kolumnami wojskowymi…

 2. Kolarze na drogi rowerowe a nie będą drogi blokować! Po co są te drogi rowerowe jak nikt z nich nie korzysta!

 3. Jeszcze Botanika przygłupy nie zamkneli. Osiedle, z którego trudnow wyjechać bo ma dwie główne ulice zamykają na pół soboty. 120 osób się zabawi kosztem kilku tysięcy mieszkańców osiedla. Tylko de.. o jednej komórce we bie mógł coś tak głupiego zaplanować ?

  • problem w tym, że takich dekli jest pełno w każdym mieście. mieszkałem parę lat w Warszawie i był 2 razy maraton, który odciął 15 bloków od jedynej drogi wjazdowej (jednokierunkowej) na osiedle. można było wyjechać bocznymi uliczkami, ale wrócić do domu autem przez pół niedzieli już nie.
   zrozumiałbym taką sytuację raz, ale to było 2 lata pod rząd. w dodatku o tej imprezie wiedzieli chyba tylko uczestnicy i policja zabezpieczająca teren, bo mieszkańców nikt nie poinformował zawczasu.

 4. Po co wrzuciliście zdjęcie, na którym są oskarżeni o dopingu z Pekinu ? Nie było nic lepszego do pokazania bez dopingowiczów ??

 5. Masakra z nimi zawsze! Tyle ścieżek…nie kurła ulica pelyton bedzie jechoł…masakra…

  • Ile jest tych ścieżek?
   Weź zaznacz na chybił trafił 2 punkty w mieście i napisz, którędy być pojechał. Tylko nie pisz, że po chodniku byś pokonał większość drogi.

 6. No właśnie co z oskarżonymi o doping zawodnikami, czy tez wystąpią na tej imprezie?!

 7. A CZY NIE MOGĄ SE POJEŹDZIĆ W KUŁKO PO JAKIMŚ TORZE MNIEJ ZAMIESZANIA DLA WSZYSTKICH ZAMYKANIA DRUG ITP

Z kraju

Polityka i społeczeństwo