Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

KUL postanowił zorganizować Dni Kultury Studenckiej. Impreza będzie biletowana, dochód trafi na wsparcie Ukrainy

Katolicki Uniwersytet Lubelski ogłosił dzisiaj, że zorganizuje tegoroczne Dni Kultury Studenckiej. Zaplanowano głównie koncerty, pozostałe wydarzenia ze względów bezpieczeństwa przesunięto w czasie.

Bardzo dużo emocji wywołała decyzja kilku lubelskich uczelni o odwołaniu zaplanowanych na maj imprez w ramach Dni Kultury Studenckiej. Jako pierwsza poinformowała o tym Politechnika Lubelska, której władze postanowiły przełożyć Juwenalia na inny termin. W ślad za nią poszły również UMCS, Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Przyrodniczy. Aż do dzisiaj z ogłoszeniem swoich planów wstrzymywał się za to KUL. Wiadomo już, że katolicka uczelnia zdecydowała się na organizację studenckiego święta.

Tegoroczne KULturalia odbędą się w dniach 13 i 14 maja i odbędą się one pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. Wydarzenie ba być poświęcone wsparciu uchodźców z Ukrainy, a także uhonorowaniu instytucji, które dzięki KUL niosą im pomoc. Wśród zaproszonych artystów, którzy wystąpią na dziedzińcu uczelni, można wymienić Anię Dąbrowską, Darię Zawiałow, Piotra Cugowskiego oraz zespół IRA. Wstęp na koncerty będzie jednak biletowany. Wejściówka obejmująca wszystkie wydarzenia każdego dnia ma kosztować studentów 50 zł, inne osoby zapłacą za nią 70 zł.

Jeżeli chodzi o wydarzenia towarzyszące Dniom Kultury Studenckiej, czyli m.in. imprezy sportowe czy kulturalne, będą zorganizowane w późniejszym czasie. Władze uczelni wyjaśniają, że decyzję taką podjęto ze względów względów bezpieczeństwa. Chodzi o to, aby impreza miała mniejszą skalę, niż wcześniej. Pomimo tego organizatorzy spodziewają się dużego zainteresowania wydarzeniem.

– Liczymy na duże powodzenie naszej imprezy. Planujemy dwa dni koncertowe – 13 maja wystąpi dla nas Ania Dąbrowska oraz Daria Zawiałow, 14 maja odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego oraz zespołu IRA. Podczas drugiego dnia koncertu planujemy również przedstawienie filmu, który podsumowuje nasze dotychczasowe wsparcie dla Ukrainy – zapowiedział Paweł Zdybel, przewodniczący Uczelnianego Samorządu Studentów KUL.

Z kolei prezes Zarządu Fundacji Rozwoju KUL Tomasz Tokarski wyjaśniał, że organizatorzy mają nadzieję, iż KULturalia po raz kolejny okażą się imprezą o wysokiej kulturze studenckiej, o wysokim poziomie, jak również, że spełnią oczekiwania rzeszy studentów nie tylko z KUL-u, ale także z innych uczelni lubelskich.

W trakcie dzisiejszego briefingu zapowiadającego KULturalia, sporo czasu poświęcono na sprawy związane z hasłem przewodnim imprezy. Prorektor KUL ds. studentów, doktorantów i rozwoju dr hab. Beata Piskorska podkreślała, że uczelnia zaangażowana jest w pomoc dla Ukrainy od pierwszych dni rosyjskiej inwazji na ten kraj. Dlatego też również organizując Dni Kultury Studenckiej nie zapomniano o naszych sąsiadach zza wschodniej granicy. Wydarzenie mają służyć wsparciu Ukrainy i jej obywateli jak też integrować społeczność akademicką. Postanowiono również przekazać część dochodu z biletów na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

KUL postanowił zorganizować Dni Kultury Studenckiej. Impreza będzie biletowana, dochód trafi na wsparcie Ukrainy

KUL postanowił zorganizować Dni Kultury Studenckiej. Impreza będzie biletowana, dochód trafi na wsparcie Ukrainy

(fot. KUL)

14 komentarzy

 1. Hahaha no już wybuchnąłem śmiechem!!!
  Dochód przeznaczony……HaHaHa!!!
  Brawo UKRApol.

 2. za darmo bym na ten badziew nie poszedł ! a tu każą tyle płacić hehe …a może by tak na Polskie dzieci coś przekazać?

 3. Ciekawi mnie, którą flagę idioci na stołkach będą chwalić 2 maja…

 4. Jakoś w Rzeszowie mają normalne juwenalia, tylko w Lublinie mają jakiś problem..

 5. Śmiech na sali.

 6. Kiedyś za darmo było teraz z Polaków chcą pieniędzy na utrzymanie sąsiadów powietrze opodatkować za darmo miło chętnych

 7. Za opłatą i wstęp ograniczony – dziedziniec KUL hahaha, co za idioci to wymyślili a inni idioci zakazali imprez psia ich mać, tylko w mieście inspiracji mamy takich idiotów

 8. Jeszcze miałem dodać… „część” dochodu na Ukrainę, pewnie znikoma hehe, a reszta czarnej mafii do kieszeni, oni mają dłuuugie czarne kieszenie, do kostek hahahahaha.

  • Daj drygentowi i ubekom,którzy stoją za jego kapeląOni też mają niewąskie kieszenie?‍♂️.

Z kraju