Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Długo nie cieszył się pieniędzmi odebranymi od seniorki. Oszust trafił do tymczasowego aresztu (zdjęcia)

Kryminalni z Lublina mają coraz większe sukcesy w rozpracowywaniu oszustów działających różnymi metodami, wyłudzających pieniądze od mieszkańców regionu. W ręce mundurowych wpadła kolejna osoba, która ma na swoim koncie oszustwa na szkodę 84-letniej mieszkanki Puław oraz seniorki ze Świdnika.

W miniony poniedziałek doszło do oszustwa na szkodę 84-letniej mieszkanki Puław. Seniorka odebrała telefon od kobiety podającej się za jej synową. Poinformowała, że doszło do wypadku i potrzebuje pomocy. Chodziło o pieniądze na „poręczenie”, aby uniknąć więzienia.

Seniorka dała się oszukać i przygotowała pieniądze. O umówionej godzinie pod jej miejscem zamieszkania pojawił się młody mężczyzna, któremu wyrzuciła przez balkon pakunek z zawartością ponad 20 tysięcy złotych.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych ze specjalnej grupy śledczej powołanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. 26-letni mieszkaniec województwa śląskiego, zatrzymany został w momencie, gdy z odebraną od seniorki gotówką samochodem wracał do domu. Oprócz pieniędzy, policjanci ujawnili przy nim kilka telefonów komórkowych.

26-latek typowany był przez kryminalnych z KWP, również do sprawy oszustwa, do którego doszło tydzień temu w Świdniku. W podobny sposób pieniądze straciła seniorka, która przekazała oszustom 60 tysięcy złotych. Mężczyzna trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty oszustwa. Wczoraj został przez sąd tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Długo nie cieszył się pieniędzmi odebranymi od seniorki. Oszust trafił do tymczasowego aresztu (zdjęcia)

Długo nie cieszył się pieniędzmi odebranymi od seniorki. Oszust trafił do tymczasowego aresztu (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

17 komentarzy

 1. Powinna być jeszcze kara za głupotę i naiwność tych wszystkich bogatych seniorów hehe. Szacun dla gościa za koszulkę?

  • Słuchaczka Radia Wieprzowa Twarz

   Jak to kara, za to, ze ktoś oddal kasę bardziej potrzebującego niż „ojciec” narodu z Torunia ???

  • Na ogół ludzie są uczciwi i pomocni. A takiemu powinno się uciąć przy samej du. Pie. Ręce zostawić niech zarabia na chleb. Brawo policja.

 2. Pokazać ryło i dać dane do publicznej wiadomości złodziejskiego s!&€4wa.

 3. przepraszam,ale o co chodzi z ta koszulka? bo tez jestem ciekawy

 4. Znowu Puławy i znowu Świdnik , kto tam mieszka ?

 5. Po 50 batogów na plecy (bo mają powyżej 16 lat) i 5 lat pracy w kopalni soli (za 15 zł dziennie – równowartość paczki papierosów). Mój kodeks karny art. 27.pkt. 1 ” Kto oszukuje z zamiarem przywłaszczenia, grabieży itp. zostaje skazany na…..” tak jak w pierwszym zdaniu.

 6. Ale obaj ładnie wyglądają.Piękna para.Taik trzymać.

 7. Jerzy to pochwal się ile ślesz co miesiąc biznesmenowi z Torunia ….lepiej byś na Owsiakowi wpłacił ,przynajmniej byś jakieś dziecko wspomógł a nie darmozjada w sutannie który opływa w luksusy s ludzi traktuje jak bankomaty

  • To jest mój cyrk i moje małpy. To ja i tylko ja decyduję, jak mam wydawać moje po wielokroć opodatkowane pieniądze. Wara komukolwiek do tego.

 8. Jerzy czy ty myślisz że wszyscy przeciwnicy Religi i jej żałosnych przedstawicieli w osobie min. znanego redemptorysty z Torunia który jest obłudnikiem i nie ma nic wspólnego z zasadami religi którą głosi ,to komuchy i zwolennicy jakiegoś Kijowskiego ? Wbij sobie do swojej małej główki że są tez ludzie nie wierzący którzy są uczciwi i mają jakieś zasady ,czego nie można powiedzieć o co niektórych obludnikach w sutannach

  • Ciężko się czyta twoje komentarze. Za pierwszym razem dedukowałem, co ma do redemptorysty i Kijowskiego ś.p. prof. Religa. Potem domyśliłem się, że chodzi o ,,religii”. ,, bulu, Japonji, nadzieji”, to już komunikatywniej było napisać ,,religji”, nawet były prezydent by się nie powstydził. Chcesz błysnąć – kup dobie słowniczek, bo tak zamiast pisać, to raczej przemawiaj na waszych wiecach. Nikt się nie gapnie.

 9. Czerstwy hanys.

 10. JakToJestZrobione

  Tutaj 60 tutaj 20 koła mam nie całe 30 lat od niemal 10 pracuje legalnie na umowy zarabiam czasem 3k czasem więcej trochę na chwilę obecną saldo mojego konta to +/-128zl z groszami do 10 ja się pytam jak ów seniorki 60 84 latki gromadzą tak ogromne sumy ???