690 680 960

Podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej

W piątek 1 kwietnia podpisana została umowa na zaprojektowanie i budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu drogi ekspresowej S19. W ramach inwestycji wzmocniona zostanie także konstrukcja nawierzchni użytkowanej już obwodnicy.

Zgodnie z umową, po przygotowaniu projektu budowlanego i wykonawczego, wykonawca złoży do Wojewody Lubelskiego wniosek i uzyska decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Kolejnym etapem będzie budowa drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej o długości prawie 8 km oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie drogi.

– Konsekwentnie budujemy szlak Via Carpatia na terenie naszego kraju. To drogowy kręgosłup wschodnich regionów Polski, który połączy też państwa na wschodniej granicy Unii Europejskiej. Inwestujemy w drogi w każdym regionie naszego kraju, ponieważ wierzymy, że zrównoważony rozwój jest najlepszą odpowiedzią na wyzwania stawiane przez dzisiejszą rzeczywistość gospodarczą. Mamy powody do satysfakcji – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną pasy włączenia i wyłączenia na węzłach Kock Północ i Kock Południe. Wzmocniona zostanie konstrukcja nawierzchni istniejącej jezdni obwodnicy wraz z nawierzchnią w obrębie węzłów drogowych. Zaplanowano również mosty i wiadukty, system odwodnienia, a także drogi obsługujące przyległy teren. Trasa ekspresowa zostanie również wygrodzona i powstaną przejścia dla małych zwierząt.

Wykonawcą prac będzie firma Polaqua, która zrealizuje zadanie za ponad 183 mln zł w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy. Do czasu przeznaczonego na roboty budowlane nie będą wliczane okresy zimowe, od 16 grudnia do 15 marca. Budowę zaplanowano na lata 2023-2025.

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej wybudowana została w 2011 roku. Była to pierwsza trasa ekspresowa w woj. lubelskim. Jednojezdniowa droga została zaprojektowana z myślą o późniejszej dobudowie drugiej nitki.

(fot. MI, źródło MI)

6 komentarzy

  1. Przypomniało mi się, jak byłem obrażana, gdy tłumaczyłem na forum, że ten odcinek ekspresówki jest jednojezdniowy tymczasowo. Że później zostanie dobudowana druga jezdnia.
    Ale nie musicie przepraszać. Za pokute daję wam Ustawę „Prawo o Ruchu drogowym do przeczytania”. Do przeczytania ze zrozumieniem.

    • Ty jesteś lgbt?? ” byłem ?? , obraźana? Widać źe masz problem z określeniem swojej toźsamości , raz jesteś facetem z torebeczką, drugi przebierasz się w kieckię .

  2. A gdzie ksiundz?????

  3. Mam nadzieję,że ta druga jezdnia nie będzie przeczyć prawom grawitacji, jak ta obecna. To co się dzieje z samochodem na końcowym odcinku obwodnicy w kierunku Radzynia to jakaś makabra…

  4. Seba - ojciec Frania

    I to jest wydarzenie historyczne. O tym będzie kiedyś mówione na lekcjach historii 🤣🤣

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska