Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał zainwestować w akcje koncernu paliwowego, zainstalował „zdalny pulpit”. To był kosztowny błąd

Kolejna osoba padła ofiarą oszustów oferujących zarobek na „akcjach koncernu paliwowego”. Tym razem mieszkaniec Lublina dał się namówić na zainstalowanie aplikacji działającej na zasadzie „zdalnego pulpitu”. To był błąd, który kosztował go utratę prawie 40 tys. złotych.

Do policjantów z I komisariatu w Lublinie zgłosił się 41-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna oświadczył, że został oszukany przy próbie zakupu akcji giełdowych znanego koncernu paliwowego.

Pokrzywdzony znalazł w Internecie ofertę inwestycyjną i od razu postanowiła ulokować tam swoje pieniądze. Uzgadniając szczegóły, skontaktował się z rzekomym maklerem, który miał mu pomóc ulokować gotówkę. Sprawca okazał się być bardzo przekonujący. Zmanipulował mężczyznę i nakłonił go do zainstalowania aplikacji działającej na zasadzie „zdalnego pulpitu”.

To był ogromny błąd 41-latka, bo przez aplikację dał dostęp do konta oszustom, z oni wyprowadzili z niego prawie 40 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczają dowody, analizują dane internetowe i poszukują oszustów.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

 1. Następny ???widzę że to opłacalne te inwestycje ???

 2. Nawet nie jest go szkoda małą łyżeczką zarobi chochlą się zdławił stare przysłowie pazerny dwa razy traci

 3. Może coś go to nauczy

  D.E.B.I.L jakich mało

 4. jak widzę pretensje jak zwykle do naiwnych a nie do złodziei i do portali takich jak WP, ONET I FACEBOOK na których są ogłoszenia…i mimo zgłaszania na facebooku nikt ich nie usuwa…a wręcz wtedy wyskakuje ich więcej…

  • „Victim blaming” ma w Polsce bardzo bogatą i długą tradycję. Zaczynając od „świętych krów” na przejściach dla pieszych, przez „nieskromnie ubrane” i „prowokujące” zgwałcone kobiety, aż do „naiwniaków”, którzy „dali się oszukać” na akcje Orlenu albo jakiś inny przekręt.

   W takim otoczeniu moralnym i wśród ludzi o takiej mentalności, bandyci czują się wręcz znakomicie, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto ich będzie bronił.

 5. czy to można nazwać pazernością jak w październiku zeszłego roku chciałam się skontaktować z „TAURONEM” bo miały być wypuszczone mikroakcje…a spodziewany zysk 3%…nie dałam się nabrać bo usłyszałam ruski akcent…ale niestety zadzwoniłam i mają mój telefon…już od 10 miesięcy wydzwaniają z najróżniejszych telefonów…nie sposób zablokować wszystkie…

 6. Kolejny „inwestor” i zdalny pulpit???

 7. Jakby ulokować chciał przez olx to może policjanci by coś wywęszyli . A tak PO szło w PiS du 40 koła .

Z kraju