Skręcał w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy poruszający się drogą wojewódzką między Lublinem a Nałęczowem. Na węźle Szerokie zderzyły się dwa auta.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 15 w miejscowości Płouszowice Kolonia. Na węźle Szerokie, czyli skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 830 Lublin – Nałęczów i drogi ekspresowej S19 zderzyły się dwa samochody osobowe: kia i volkswagen. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika iż kierujący volkswagenem obywatel Ukrainy poruszał się drogą wojewódzką od strony Tomaszowic i wykonywał manewr skrętu w lewo, na drogę ekspresową. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu kierowcy kii, który jechał od Lublina. W wyniku tego doprowadził do zderzenia pojazdów.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Pasażera volkswagena przetransportowano do szpitala. Teraz funkcjonariusze drogówki prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Występują spore utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane – Aleksander )

6 komentarzy

  1. Zero rowerzystów – zero komentarzy.

  2. Myślał, że u siebie jest i się jeździ jak chce.

  3. N.Na pierwszym miejscu jest Bóg . Potem znak STOP , a dalej żyjta jak chceta .

  4. Rodzimi użytkownicy dróg też uważają, że „u siebie” przepisów nie należy przestrzegać. Widoczne na zdjęciach uszkodzenia sugerują, że kierowca mający pierwszeństwo albo nie hamował (co jest mało prawdopodobne) albo jechał zbyt szybko.

  5. Znowu lewoskręt przy wjeździe na ekspresówkę i podobny wypadek jak na węźle Węglin kilka dni temu. Jeden eu-geniusz zaprojektował, a drugi eu-geniusz „docenił” 😉 Ile jeszcze takich węzłów (a raczej supłów) mamy na obwodnicy Lublina?

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…