Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał kupić telefon. Trzy razy w ciągu tygodnia został oszukany

Wyjątkowego pecha miał mieszkaniec Lubartowa, który chciał kupić telefon przez Internet. Oszukano go trzy razy, dopiero za czwartym otrzymał wymarzoną komórkę.

Mieszkaniec Lubartowa postanowił kupić nowy telefon. Gdy upatrzył już sobie model, który go interesował, zaczął na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych poszukiwać ofert sprzedaży. Po odnalezieniu oferty z atrakcyjną ceną, przelał 340 złotych na konto sprzedającego. Wtedy kontakt z nim się urwał.

Po dwóch dniach 31-latek znalazł kolejną atrakcyjną ofertę. Tym razem telefon kosztował 350 złotych. Podobnie jak w poprzednim przypadku, wysłał pieniądze i oczekiwał na przesyłkę. Ta nie dotarła a ze sprzedającym nie mógł się już skontaktować.

Mężczyzna postanowił spróbować zakupić komórkę po raz trzeci. Tym razem, nauczony doświadczeniem, nie wysyłał pieniędzy lecz dokonał zakupu „za pobraniem”. Niebawem nadeszła paczka, 31-latek zapłacił kurierowi 470 złotych i zadowolony zabrał się za sprawdzanie zawartości.

Po raz kolejny mieszkaniec Lubartowa został jednak oszukany. Telefon wprawdzie otrzymał, jednak był on uszkodzony i nie nadawał się do użytkowania. Pokrzywdzony nawiązał kontakt ze sprzedawcą i zażądał zwrotu zwrotu gotówki. Nie przyniosło to jednak rezultatu.

Gdy zawiodły wszystkie próby odzyskania straconej gotówki, mężczyzna postanowił zgłosić oszustwo na policji. Jednocześnie podjął kolejną próbę kupienia telefonu. Czwarta transakcja przebiegła już pomyślnie i w końcu otrzymał wymarzony telefon.

(fot. lublin112)
2017-06-03 18:03:21

28 komentarzy

 1. Od lat robię zakupy przez Alledrogo, dokonałem kilkaset różnych transakcji i przyznam, że tylko raz mnie oszukano.
  Opisany tu poszkodowany, oszukany miał wyjątkowego niefarta. Współczuję.

 2. Po ile sa prosińta???

 3. Historyjka wyglądała by lepiej gdyby była prawdziwa a nie nieudolnie naciągana i pokazująca że kupujący nie wyciągnął wniosków po pierwszym razie i zrobił to samo ponownie…
  Wszystkie telefony były kupione praktycznie równocześnie z myślą że ten w najlepszej kondycji zostanie a reszta pójdzie dalej.

  Brak podobnych problemów w przeszłości uśpił czujność a cała akcja zafundowała dobrą lekcję, że lepiej wychodzi się na transakcjach z Chińczykami niż z Polakami…

  • Ta hipoteza wydaje mi się zupełnie logiczna, tym bardziej, że tydzień to zbyt mało, żeby przeprowadzić kilka transakcji po sobie. Próba zarobku.

 4. Tak to się kupuje na ol xxxx przestrzegam

 5. Zawsze isnieje coś takiego jak odbiór osobisty. Można dokładnie wszystko sprawdzić i otrzymać pieniądze. Jeśli obie strony mają czyste intencje i nic nie kombinują to prawdopodobinie najlepszy sposób na finalizację transakcji.

 6. Setki aukcji na allegro bez problemów i te 3 telefony na olx wtopione w ciągu jednego dnia.
  Jest tam dużo więcej takich ogłoszeń a weryfikacja użytkowników olx to kiepski żart.
  Ostrzegam innych…

 7. Na allegro jest w miarę bezpiecznie. Kasę oddają w razie oszustwa. Sam dostałem zwrot jak tylko zgłosiłem sprawę na policję. Mało tego, oszust został skazany przez sąd po kilku, miesiącach a po kolejnych kilku dostałem ponownie zwrot pieniędzy, tym razem od samego sprawcy. Czyli dostałem zwrot podwójny, czyli nawet zarobiłem na tym. ??

Z kraju

Polityka i społeczeństwo