Chcą usprawnić przejazd przez jedno z najbardziej zakorkowanych skrzyżowań w Lublinie. Zmiany już w najbliższych dniach

W ciągu najbliższego tygodnia powinny zostać wprowadzone zmiany na jednym z najbardziej zakorkowanych skrzyżowań w Lublinie. Z pewnością niektórzy kierowcy nie będą z nich zadowoleni, jednak mają się one przyczynić do poprawy płynności ruchu.

Skrzyżowanie ulic Narutowicza, Głębokiej, Nadbystrzyckiej i Muzycznej jest obecnie jednym z najbardziej zakorkowanych w Lublinie. Kierowcy, aby przez nie przejechać, niejednokrotnie muszą odstać nawet po kilkanaście minut. W ostatnich dniach korki w tym miejscu są jeszcze większe, gdyż wiele osób omija tędy przebudowywane skrzyżowanie ul. Krochmalnej i Diamentowej. Pomysłów na usprawnienie ruchu było wiele, jednak urzędnicy upierali się, że pomóc może tylko przebudowa skrzyżowania.

W ostatnich miesiącach problem korków w tym miejscu poruszał też radny Zbigniew Ławniczak. Otrzymał jednak odpowiedź, że funkcjonujący program sygnalizacji świetlnej oraz organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu zostały zoptymalizowane i nie będą zmieniane. Radny zaproponował więc swój pomysł na usprawnienie ruchu, poprzez wprowadzenie kilku zmian. Przede wszystkim chodziło o likwidację dwóch pobliskich przystanków komunikacji miejskiej, co miało pozwolić na udrożnienie dwóch pasów ruchu w kierunku ul. Nadbystrzyckiej, Muzycznej i Głębokiej.

Teraz jednak okazuje się, że miasto jednak wdroży działania związane z udrożnieniem ruchu w tym miejscu, i to bez przebudowy skrzyżowania. Co więcej, w trybie prawie ekspresowym. Choć jak zapewnia ratusz, radykalnej poprawy kierowcy nie powinni się spodziewać, jednak ma być ona zauważalna. Najważniejszą zmianą będzie likwidacja lewoskrętu z ul. Nadbystrzyckiej w ul. Głęboką. Dzięki temu oba pasy jezdni będą prowadziły na wprost, w kierunku ul. Lipowej. Zlikwidowana zostanie także zielona strzałka do skrętu z ul. Głębokiej w ul. Nadbystrzycką. Z kolei zielone światło do skrętu z ul. Narutowicza w ul. Muzyczną będzie się uruchamiało tylko wtedy, gdy będzie na to potrzeba, czyli kiedy na pasie do skrętu znajdą się auta. Dzięki temu dla innych kierunków ruchu wydłużony zostanie cykl zielonego światła.

Ratusz zapewnia, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Jeżeli jednak się sprawdzi, zostanie wprowadzone na stałe.

(fot. lublin112)
2018-04-17 22:12:44

70 komentarzy

 1. mieszkaniec miasta inspiracji

  jak to rozwiąznie „wymyślił niejaki”P. Kieliszek z UM L-n to wszystko jasne ,,ze b,,,,,,,,,,,,,edzie jeszcze gorzej !

  • Zlikwidować lewoskręt z Nadbystrzyckiej w Głęboką, super pomysł… Teraz jak nie będzie można tam skręcić, to przynajmniej może korki mniejsze będą w szczycie, ale co z tego, jak zrobią się na Narutowicza z Lipową. Zacznie się też ruch na Glinianej.

 2. To co pisza o skręcie z narutowicza w muzyczna już jest i działa do bani, stajesz przed linią i możesz stać i stać, trzeba wyjechać poza linię aby doczekać się na zielone.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach