690 680 960

Burzowy wtorek. Groźne prognozy na kolejne dni

We wtorek nad województwem lubelskim powstawać będą komórki burzowe zdolne do generowania wyładowań atmosferycznych. Zagrożeniem dzisiejszych burz będą nawalne opady deszczu.

Podstawowym zagrożeniem dzisiejszych burz będą obfite opady deszczu. Wysokość opadu może sięgnąć od 10 mm do 40 mm, miejscami powodując zalania. Zjawiskom konwekcyjnym będzie towarzyszył silniejszy wiatr do 70 km/h i drobny grad do 2 cm. Na termometrach zobaczymy dziś od 22°C do 24°C.

Trudno wyodrębnić szczególnie zagrożony obszar województwa. Zjawiska burzowe możliwe są na przeważającym obszarze regionu. Przemieszczać będą się dość wolno ze wschodu na zachodu. Powstawać zaczną już w pierwszej części dnia, jednak to właśnie na godziny popołudniowe przypadnie szczytowa aktywność burzowa. Lokalnie grzmieć może także w porze nocnej.

Zdecydowanie groźniejsze burze mogą pojawić się w środę i czwartek na obszarze województwa lubelskiego. Podstawowym ich zagrożeniem będą nawalne opady deszczu, które miejscami prowadzić mogą do podtopień, ale o tym wkrótce.

Ze względu na dużą lokalność zjawisk burzowych zalecamy śledzić bieżące zobrazowania satelitarne, radarowe oraz detektory wyładowań. Niejednokrotnie zdarza się, że w jednej miejscowości przechodzi silna burza, gdy w tym samym czasie kilka kilometrów dalej panuje słoneczna aura.

BIEŻĄCE DANE RADAROWE, SATELITARNE I DETEKTORY WYŁADOWAŃ MOŻECIE ŚLEDZIĆ POD ADRESEM PONIŻEJ
http://fanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow

2018-07-17 07:54:47
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Zróbcie coś z tą pogodą bo już szlag na to bierze, jesień/wiosna w lecie.

    • Nie ten adres kolego, zwróć się do papieża Franciszka, ten zadzwoni do Szefa i pogoda natychmiast, albo może i szybciej, będzie zmieniona. Nie zapomnij tylko przelać stosownej „cołaski” (w euro) na watykańskie konto Pana Boga.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas