Burmistrz Łukowa jechał za szybko. Policja zatrzymała mu prawo jazdy, sprawa ma trafić do sądu

Na 3 miesiące z uprawnieniami do kierowania pożegnał się burmistrz Łukowa. Sprawa ma trafić do sądu, gdyż jak twierdzi Dariusz Szustek, policjanci zmierzyli prędkość innego pojazdu.

Z pewnością nie tak jak się spodziewał, zakończyła się wtorkowa podróż do Lublina burmistrza Łukowa Dariusza Szustka. Wracając już do Łukowa, na krajowej 19 w Woli Skromowskiej w powiecie lubartowskim natknął się na policyjną kontrolę. Funkcjonariusze lubartowskiej drogówki, sprawdzali prędkość pojazdów, poruszających się po terenie zabudowanym.

Około godziny 18.25 dostrzegli szybko jadącą od strony Lubartowa toyotę. Wynik jaki pokazało urządzenie to 105 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział Dariusz Szustek. Ponieważ na terenie zabudowanym prędkość została przekroczona o ponad 50 km, zgodnie z nowymi przepisami, policjanci zatrzymali burmistrzowi Łukowa prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Mężczyzna dodatkowo otrzymał mandat w kwocie 400 zł i 10 punktów karnych. Odmówił jego przyjęcia a dzień później, w środę, burmistrz przyjechał do Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, gdzie złożył odwołanie od nałożonej na niego kary. Jak wyjaśniał w Radiu Podlasie, nie zgadza się z wynikiem pomiaru prędkości. Twierdzi, że funkcjonariusze zmierzyli prędkość pojazdu jadącego wcześniej, a zatrzymali jego pojazd.

Sprawa najprawdopodobniej znajdzie swój finał w sądzie.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-04-22 18:02:02

40 komentarzy

 1. Prawo dla wszystkich powinno być jednakowe.Nikt nie powinien stać ponad prawem.Tylko w dzisiejszych czasach opcja polityczna ma znaczenie.Prokuratora,sędziego można odsunąć,przenieść na inne stanowisko,zmienić wydział i po sprawie.Takie czasy,PRAWO I NIESPRAWIEDLIWOŚĆ.

 2. A co burmistrz ma inne prawo jazdy że przepisy go nie obowiązują, pewnie chciał zagadać z policjantami ale mu nie wyszło

 3. zawsze jakieś wymówki ale. Kiedy to sie skończy . co za tupet

 4. Jeżeli burmistrz jest z tej opcji,to współczuję tym policjantom,a tak w ogóle to żle zrobił,że oddał im prawo jazdy.W dzisiejszej gazecie na pierwszej stronie wyraźnie jest napisane co w takim przypadku kierowca ma robić.

  • Kolejny mądry inaczej. A jak po pijaku cie chapną to powiesz że prawko w domu i 50 zł zapłacisz tylko? Brawo ty

   • Nawet jeslimaja zabrać prawko na 3 mce i nie masz go przysobie jesteś legitymowany i przychodzi Ci wezwanie do domu ze w ciągu 7 dni masz oddać prawo jazdy do wydziały komunikacji.

  • Przecież nie „jeżeli” tylko pan Szustek jak najbardziej jest z PiS.
   Jak znam życie, to „sąd sądem a sprawiedliwość i tak będzie po ich stronie”. A nieszczęsny policjant może już świętować przeniesienie do służby patrolowej w prewencji.
   Co do jednego masz rację – wystarczy „zapomnieć” prawa jazdy z domu i już można Tobie nagwizdać w trybie administracyjnym (a w tym trybie odbiera się prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym). Skoro burmistrz prawo jazdy pokazał, to i tak je na 3 miesiące stracił, niezależnie od wyroku sądu. No, ale tupeciarz wybitny – jak nie przyjmujesz mandatu, to czekasz na wyrok sądu, a pan Burmistrz poleciał straszyć policjantów na komendę.

   • spokojnie, PiS mu nie pomoże przed korporacją prawniczą, poza tym PiS swoich bardziej konsekwentnie karał niż PO, więc nie bój, nie wywinie się… chyba, że ma znajomości w „wymiarze sprawiedliwości”…

    • W kwestii „konsekwentniej karanych przez PiS” – śledztwo w sprawie posłów „madryckich” umorzono a pan Hofman właśnie wrócił do łask Nadprezesa, śledztwo w sprawie „zmiksowania gościa” (zabójstwo!) ministra Jackiewicza – umorzono, skazanego po wielokroć Kurskiego – zrobiono szefem TVP, aKamińskiego ułaskawiono.

     Pytam się więc jakie „bardziej konsekwentne karanie” masz na myśli, jak całe to towarzystwo kpi sobie z prawa i elementarnych zasad sprawiedliwości? Kpisz sobie, czy o drogę pytasz imć „konkretny”?

     Nie twierdzę, że platforma była „cacy” bo to (po części przynajmniej moim skromnym zdaniem) banda złodziei była. Ale przynajmniej potrafili tym krajem zarządzać w sposób kompetentny;.

     • „Zarządzać krajem w sposób kompetentny”?. 50 miliardów MON wydało na sprzęt do którego nie ma amunicji, 30 mln. na tablice Mendelejewa (10 tyś. sztuk) i matematyczno-fizyczne (21 tyś. szt.). Wróć znafco do komentowania zdarzeń drogowych i cytowania paragrafów, bo na polityce i zarządzaniu. zupełnie się nie znasz.

 5. Jutro o 8 niech komendant zamelduje się u mnie z tymi co go zatrzymali.

 6. dobre chłopisko ze wogole dal sie wylegitymowac

 7. Cwaniaczek, myśli że jest królem świata od czasu bycia burmistrzem

 8. Ja uważam ze powinien mieć immunitet .Takie stanowisko a tu zwykły pies z drogówki ci może naskoczy.
  Pewnie byli na dojeżdżającej.Tak często robią ale niema tłumaczenia przed władzą…

  • A co ma stanowisko do odpowiedzialności. Człowiek jest tylko człowiekiem i to bez względu na wykonywany zawód. Nie zależnie czy ktoś jest bezrobotnym, ślusarzem, mechanikiem, nauczycielem, urzędnikiem, malarzem, burmistrzem czy nawet i prezydentem to prawo jest równe wobec wszystkich, co prawda w teorii, a powinno być też i w praktyce. Widzę, że Ty uważasz inaczej to może mi powiesz jeszcze ludzie na takim stanowisku powinni mieć immunitet od chorób/śmierci itp – tutaj akurat biologiczny proces jest wyjątkowo sprawiedliwy i to już bez znaczenia jest czy z tym się zgadzasz czy też nie.

   • Teraz nie wskazanie fotoradaru, a podpisane przez kierowcę oświadczenie jest dowodem na przekroczenie prędkości? Warto to wiedzieć.
    Pamiętaj, że Burmistrz to nie jest zwykły murarz, czy robotnik w fabryce, to osoba, która musi mieć autorytet, jeśli go straci, otrzymuje karę w postaci śmierci cywilnej; taka kara jest dużo wyższa i bardziej dotkliwa, niż punkty karne.
    Nigdy, a obserwuje tę dziedzinę życia od lat, nie słyszałem o Burmistrzach łamiących nagminnie przepisy; owszem zdarzały się kolizje drogowe, czy wypadki; przy okazji kary; kary dyscyplinarne wiążą się z brakiem awansu finansowego i zawodowego; te najniższego szczebla;
    Wyobraź sobie, że zamiast dostać mandat za sikanie w miejscu publicznym, ktoś wysyła zawiadomienie do pracy, dowiaduje się o tym szef, koledzy i koleżanki, a na corocznym „apelu” głosują nad tym, czy trzeba Cię karać, czy może nie;
    W razie wątpliwości, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś został burmistrzem ,posłem,sędzią i korzystał sam z immunitetu…

    • Wykroczenie (w przeciwieństwie do przestępstwa) nie oznacza utraty autorytetu. Ale to zależne jest od postawy po fakcie. Gdyby Pan Burmistrz zamiast zaprzeczać – wykazał się inną postawą np: „Zagapiłem się i nie byłem świadomy, że jadę z taką prędkością” oraz wyraził skruchę to w ocenie wielu ludzi tylko by zyskał, a tak to po tym forum możesz zobaczyć co o Nim myślą… Pamiętaj, że ludzi nie ocenia się po stanowisku – tylko po wynikach pracy na danym stanowisku, a gdyby one były to by ludzie na takie drobne wykroczenie tylko machnęli ręką. Ja nie jestem zainteresowany polityką, a tym bardziej nie immunitetem, który na niektórych stanowiskach chroni (choć nie wiem dlaczego) od odpowiedzialności za tego typu przewinienia. Nie zgodzę się z opinią, że osoba na takim stanowisku musi posiadać immunitet, aby nie utracić autorytetu – bo to oznacza „śmierć cywilną” – jak to ująłeś. W czym jest gorszy zawodowy kierowca. Nie posiada immunitetu, a za tego typu przewinienie z automatu nie może wykonywać pracy przez 3 miesiące. I na tej podstawie uważam, że zarówno zawodowy kierowca, jak i burmistrz muszą się pilnować i przestrzegać tak samo przepisów. Człowiek jest człowiekiem i naprawdę bez znaczenia jest czym się zajmuje. Ostatniego lata na niedzielnej wycieczce rowerowej zatrzymałem się pod sklepem na jednej z pod-lubelskich wiosek i poznałem tam Pana Profesora, Pana Prokuratora i Pana Hydraulika. Wszyscy są na emeryturze i odniosłem wrażenie, że wszyscy nie mogą się odnaleźć na tym etapie życia. Wspominali tylko kim byli, nawet hydraulik wypowiadał się z entuzjazmem o jakimś osiągnięciu w postaci wykonania instalacji wodnej w jakiejś szkole – co miało miejsce jakieś 20 lat temu, dwaj pozostali słuchali uważnie tak samo jak On, gdy słuchał ich opowieści. Jak się na nich patrzyło to wyglądali jak trzy menele – z piwkiem w ręku. Ale pomijając wygląd to sprawiali wrażenie trzech sympatycznych „dziadków” i po za tematyką opowieści niczym się od siebie nie różnili – choć pewnie z całej trójki to hydraulik miał najniższą emeryturę. Nawiązując do sikania w miejscu publicznym, jestem w stanie sobie wyobrazić wstyd i konsekwencje za sikanie w miejscu publicznym, ale kto komu każe sikać w takim miejscu? Rozumiem, że to na skutek nadmiaru wypitego alkoholu – ale wtedy tym bardziej lepiej publicznie się nie pokazywać. Dziękuję bardzo, ale poza tym jak już wspomniałem – polityką nie jestem zainteresowany to też nie jestem zainteresowany załatwianiem swoich potrzeb fizjologicznych w miejscu publicznym – tak więc immunitet mi nie jest potrzebny.

  • Jesteś prosty jak budowa cepa luki, uważaj, żeby ciebie nie wzięli na dojeździe.

  • stanowisko stanowiskiem a prawo dotyczy wszystkich jednakowo , to moze niech jeszcze jezdzi po pijaku kolo twojego domu a jak twoje dziecko potraci to zasloni sie immunitetem ,nikt nie powinien byc ponad prawem za nasza kase

  • Mosz racje. Tysz popirom immunitet dla naszych wielkich przywódców regionu. Dobra ide gnuj wyrzucać bo styrta za duzo.

 9. dobrze zrobił

 10. Panie burymistrzu trochę honoru… 3 m-ce to nie tragedia!!! Chyba że chodzi o te 4 stówki… to już trudno, honor można schować……

 11. Budyń go ułaskawi albo pan Zero umorzy sprawę.

 12. Po co jechał przez Wolę Skromowską? Przecież jest obwodnica.

 13. Potwierdzam. To ja jechałam przed burmistrzem, ale ja uciekałam bo chciał mnie ……

 14. jak z PISu to sąd będzie łaskawy są równi i …. szkoda Policjanta pewnie okaże się się , ze to jego wina

 15. Jedyne co z tego można wywnioskować to zapewne chęć stworzenia etatu kierowcy, pewnie dla rodziny i to był jedyny sposób na uzasadnienie… ?

 16. Niektóry pieprzą takie bzdury ze się czytać nie chce. Bardzo mu tak dobrze od tego jest ograniczenie w terenie zabudowanym jak d… Od wydalania koniec i kropka. W każdej chwili moze mu wybiec dziecko czy co kolwiek innego. Jeśli nie dal by się wylegitymować maja prawo do zatrzymania, przewiezienia na komendę i tam usrtalenia tożsamości. A immunitety powinny zostać zniesione i każdy burmistrz i polityk powinien dostać najnizsza krajowa to by moze na oczy przejrzeli

 17. Jakie odwołanie? Burmistrzu jesteś taki sam jak wszyscy z jednej gliny. Kasy masz więcej od biednego Józka? On też by miał więcej jakby był burmistrzem. Będziesz 3 miesiące latał na piechtę i tyle.105 w zabudowanym. A jakby dziecko wyszło ci na drogę? Pomyślałeś? Powinni Ci zabrać na 3 lata i wywalić ze stanowiska, ogłosic nowe wybory. BRAVO POLICJA, BRAVO PANOWIE Z DROGÓWKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 18. Ciekawe czy był trzeźwy? A jak jest z pisu to ma problem bo powiatem trzęsie PSL z PO.

 19. Swój chłop

 20. Dlaczego 400 a nie 500 zł?

 21. Burmistrz ma rację. Iskra nie spełnia wymagań prawnych do pomiaru prędkości. Tyle tylko że „władza” tego nie dostrzega jeśli dotyczy to zwykłego obywatela. Przypominają sobie o tym jak problem dotyczy ich.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online