Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Budimex zbuduje ekspresówkę w stronę Warszawy

Kolejny odcinek trasy S17 zbuduje warszawski Budimex. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na odcinek od granicy województwa lubelskiego do obwodnicy Garwolina.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na budowę trasy S17 na terenie województwa mazowieckiego. Odcinek od granicy z województwem lubelskim do początku obwodnicy Garwolina zrealizuje Budimex. Oferta warszawskiej firmy okazała się najkorzystniejsza ze wszystkich złożonych w przetargu. Co więcej, Budimex zapewnił, że inwestycję wykona o trzy miesiące szybciej niż wymagał tego inwestor.

Trasę o długości ponad 25,2 km podzielono na dwa odcinki. Pierwszy, od granicy województw do obwodnicy Gończyc ma długość ok. 13 km, drugi od końca obwodnicy Gończyc do obwodnicy Garwolina 12,2 km. Całość prac wyceniono na ponad 600 mln zł. Gwarancja na wykonane prace będzie wynosiła 10 lat. W tym przypadku okres ten, został podwójnie wydłużony przez wykonawcę.

O ile nie będzie odwołań od innych firm startujących w przetargu, to umowa na wykonanie inwestycji zostanie podpisana po przeprowadzeniu przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych kontroli dokumentacji przetargowej. Budimex oprócz wykonania trasy, będzie musiał wcześniej opracować dokumentację projektową i uzyskać zgodę na budowę. Na koniec zaś uzyskać decyzję dopuszczenia do użytkowania drogi.

Cały czas trwają przetargi na budowę S17 na pozostałych odcinkach między węzłem Kurów Zachód a węzłem Lubelska pod Warszawą. Jak obiecuje GDDKiA, do października powinniśmy poznać wykonawców ośmiu zadań. Budowa całej trasy powinna zakończyć się w 2019 roku. Będzie ona w standardzie drogi ekspresowej. Co ważne, nawierzchnia wykonana zostanie w technologii betonu cementowego.

(fot. lublin112)
2015-08-22 09:00:45

11 komentarzy

  1. Betonowe drogi, śmierć dla opon, a przy 130 km/h furgot jak w pociągu. No ale jaka trwałość. Super 🙂

    • nie wiem co ćpasz…. ale zdecydowanie zmniejsz dawkę. Jak BX bierze jakąś robote to wykonuja ja solidnie i szybko. Jeśli Ci standardy najlepszych firm w Polsce nie odpowiadaja >>> GO na wyspy… na zmywak… tam bedziesz mógł nacieszyć sie infrastruktura.. a zmywak to taki tam szczegół, dodatek do przeżycia… 😉

  2. Dziwnym zrządzeniem wszystkie przetargi w Polsce wygrywa budimex..dlaczego nikt nie powie że nie zapłacą złotówki podatku bo firma jest zarejestrowana w hiszpani.

  3. Do admin:

    Who cares?

  4. ale przynajmniej Bx zapier.. jak należy

  5. najwyższy czas ale co z rondem w Kołbieli!!!! co z tego, że śmigniemy 20 minut szybciej, jak na tym skrzyżowaniu postoimy 30minut, a i zdarza się, że godzinę!!!!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo