Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Brutalne zabójstwo w Kurowie. Ukrainiec zabił piłkarza po kłótni w barze

Sprawca pracował w jednym z gospodarstw przy zbiorze owoców. Ofiara to znany sportowiec, piłkarz klubu KS Garbarnia. Ich drogi spotkały się w barze, a nad ranem doszło do tragedii.

Wszystko wydarzyło się w nocy z soboty na niedzielę w Kurowie. W jednym z lokali gastronomicznych przybywało sporo osób, którzy przy piwie spędzali czas wolny. Wśród nich był 36-letni Ukrainiec Siergiej V., który od niedawna przebywał na tym terenie pracując w jednym z gospodarstw przy zbiorze owoców. W pobliżu siedział 32-letni Grzegorz K. z Kurowa, zawodnik klubu KS Garbarni

– Wstępne ustalenia wskazują, że pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumień. Obywatel Ukrainy miał następnie pójść za wracającym do domu 32-latkiem i w pobliżu jednego z budynków przy ul. Wojska Polskiego zaatakował sportowca – wyjaśnia nam mł. asp. Ewa Rejn- Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Napastnik zadał mu około 10 ran nożem, a następnie przeszukał kieszenie zabierając gotówkę oraz kartę płatniczą.

Ciało znalazł około godziny 4 nad ranem przypadkowy przechodzień. Od razu powiadomił służby ratunkowe. Na miejsce przyjechała policja i zespół ratownictwa medycznego, niestety lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

– Natychmiast rozpoczęliśmy czynności dochodzeniowo- śledcze. Ustaliliśmy, że ostatnią osobą z którą 32-latek miał kontakt, był obywatel Ukrainy. Znane było tylko jego imię – Siergiej. Wspólne działania funkcjonariuszy z Puław i kryminalnych z Lublina doprowadziły do ustalenia, iż mężczyzna po zabójstwie postanowił uciec na Ukrainę. Udało się go zatrzymać kilka kilometrów przed granicą – dodaje Ewa Rejn- Kozak.

Sprawca został przewieziony do puławskiej komendy, gdzie cały czas prowadzone są z nim czynności. Przyznał się do dokonania zabójstwa i jak wyjaśnił, motywem było właśnie nieporozumienie do jakiego doszło w barze. Śledczy wystąpili już z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Siergieja V. Grozi mu nawet dożywocie.
68-112927

68-112925

2017-09-18 11:22:15
(fot. Policja)

51 komentarzy

  1. A no tak…bo Polacy Polaków to wcale nie mordują…

  2. A Polacy nigdy nikogo nie zabili po za naszą granicą ?

    • Ok tylko jak Polak dostanie wpi*** za granicą to nie ma tematu,dostał to dostał a u nas jak tylko spiorą głupiego ukraińca bądź inne ścierwo to zaraz „Brutalny napad na obywatela Ukrainy ” wtf !!?? i zaraz zbiórki na leczenie,zasiłki ,mieszkania etc !

  3. Zapomnieli dodac że wyszedl niedawno z wiezienia siedział 15lat za zabojstwo dziewczyny na ukrainie.Zwyrodnialec majacy 21lat zabil majac 36zabil bez skropulow to tylko ukrainiec im wolno podrywac dziew I kazda by chcieli a Jak odmowi to wlasnje widać.