BMW wjechało w grupę pieszych, trzy osoby nie żyją (wideo)

W sobotę wieczorem w woj. dolnośląskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Nie żyją trzy osoby potrącone przez pojazd osobowy.

Do wypadku doszło w sobotę po godzinie 22 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Brzeźnik nieopodal Bolesławca. Kierowca pojazdu osobowego marki BMW wjechał w grupę pieszych. W wyniku potrącenia trzy osoby, 18-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat, zginęły na miejscu. Ofiary to obywatele Ukrainy.

Policjanci ustalili wstępnie, że piesi poruszali się niewłaściwą stroną drogi, całą szerokością pasa ruchu. Osoby te nie miały również elementów odblaskowych.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Droga w miejscu zdarzenia przez kilka godzin była zablokowana. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

30 komentarzy

 1. i teraz rodziny powinny zaplacić za naprawe auta

 2. „Policjanci ustalili wstępnie, że piesi poruszali się niewłaściwą stroną drogi, całą szerokością pasa ruchu. Osoby te nie miały również elementów odblaskowych. ”
  Nie tylko Ukraińcy przy sobocie tak się zachowują… na głupotę nie ma lekarstwa.

  • ” …. , a kierujący BMW jechał z dozwoloną prędkością . „

   • Jeśli jechał poza terenem zabudowanym to i 90 km to właściwa prędkość. A czy tobie test na IQ robili ?? Bo chyba z punktami byś nie zaszalał

   • Nie obchodzi mnie prędkość kierowcy BMW. Obchodzi mnie skrajna ignorancja pieszych. Nie wiem jakie znaczenie ma przejechanie przez ponad tonową kupę blachy jadącą 90km/h a 100km/h a 60km/h. Żebra,czaszka nie wytrzymają nacisku bez względu na prędkość…
    Ale jak to polska i to prawo w tym smutnym jak pi**da kraju-bronimy tego głupszego-w tym przypadku pieszych idących środkiem drogi,tyłem do kierunku jazdy.

 3. Selekcja naturalna?

 4. Tylko szkoda kierowcy.

 5. Tam na ukrainie ruch drogowy to średniowiecze a to są skutki życia w nim. Dziękuję dobranoc.

  • Na Ukrainie wszystko jest na poziomie średniowiecza. Co nie zmienia faktu że byli to ludzie i trzeba współczuć rodzinom.

 6. A driver ile lat ?
  Świateł w aucie nie posiada ?
  Prędkość pojazdu ?
  Nie osądzamy od razu pieszych , wina zapewnie leży po dwóch stronach.

  • Widać że nie masz PJ i nie znasz realiów ruchu drogowego. Selekcja naturalna…

   • Gościu realia są takie że 90% kierowców przekracza prędkość lub jej nie dostosowuje do warunków panujących na drodze.

    • A jaki tu warunek miałeś… niezachowali ostrożności w trójkę, a nawet nie dali szansy dostrzeżenia ich na drodze

 7. Pytanie; Jak była liczna grupa, a jeżeli wszyscy zginęli, to jak ustalono sposób poruszania się. Na środku drogi powinni stawiać czasami czołgi bez oświetlenia. Tak dla weryfikacji myślenia kierowców.

 8. Oni będą schodzić z jezdni na pobocze? Nie, to kierowca ma ich omijać rowem. Tak to jest, gdy ktoś tu przyjedzie z dala od cywilizacji.

 9. Akurat trafili na bmw. Przypadek? Raczej nie. Zarówno ci co zginęli jak i kierowiec z myśleniem mieli problem. Jakoś nikt inny w nich nie wjechał tylko zrobiło to bmw.

 10. I kolejny wypadek z udziałem BMW, oczywiście redakcja musi w nagłówku napisać BMW jako pierwszy wyraz w nagłówku, jakby to była inna marka nagłówek byl by w stylu „Samochód potrącił grupę pieszych”. Ile codziennie jest wypadków i redakcja nie pisze „Kierowca Fiata /Opel wjechał w grupę pieszych czy inny samochód, zawsze gdy jest wypadek z BMW nazwa marki jest jako pierwsza. A co do wypadku to jest brak myślenia u ludziach, samochód ma światłato nas zobaczy, ma hamulce to się zatrzyma.

 11. I dlatego poza zabudowanym używam długich, nawet jak mam je na kilka sekund włączyć tylko. Już kilka razy tak życie kandydatom do nagrody Darwina już uratowałem.
  A hejtującym kierującego BMW przypomnieć, że krajowa 94 to nowe oznaczenie dawnej krajowej 4 i ruch jest tam nadal olbrzymi. To nie deptak! Mają szczęście w nieszczęściu, że na osobowe trafili. W wypadku TIRa rodziny mogłyby mieć problemy z poskładaniem właściwych „puzzli” do właściwych trumien.

 12. Grupa składała się z pięciu osób.

  • pewnie myśleli że w grupie nocą są bardziej widoczni… a ile mieli % już ustalono ??
   a jakby ich było 8 to by coś zmieniło ? nie dalej byliby niewidoczni – proste .
   normalne zbiorowe samobójstwo, szkoda tylko kierowcy…

   • Brakłoby mi palców na liczenie przypadków z ,,niewidocznymi” pieszymi na drodze, których nie rozjechałem tylko dlatego, że jechałem tyle, ile widziałem drogę. Przeważnie osoby idące chwiejnym krokiem lub leżące w poprzek jezdni. Najgorsze są sytuacje z wymijaniem i tu nie ma co liczyć na wolny pas. Zdarzy się auto bez świateł i pozamiatane.

 13. kierowca jakiegoś dziadowozu

  Kierowco BMW ,a co wedlug ciebie ma napisać redakcja w tytule ? moze to : Kierowca niemieckiego auta ,znanego z tego ze jest numerem jeden w statystykach wypadków ? nawet jak by tak napisali ,to i tak wszyscy by wiedzieli ze chodzi o BMW

  • Sprawdź najpierw statystyki firm ubezpieczeniowych, jakie to pojazdy przodują w wypadkach i kolizjach… Zdziwił byś się, że właśnie w dziadowozach hahaha …. szach mat …

 14. Piesi widzieli kierowce lecz gdy oni byli ciemno ubrani to kierowca nie miał jak zobaczyc
  I dajcie se spokoj z hejtem na bmw

  • Słaba analiza ;), bo są materiały z BMW, gdzie tego BMW nie ma w tytule. Już przyzwyczailiśmy się do tej, w pewnym sensie „obsesji”, na punkcie BMW u komentujących. Dyskusje prowadzą w niebyt i są naprawdę niepotrzebne. Szkoda czasu i energii na tego typu przekomarzania.
   Spokojnego wieczoru, pozdrawiamy serdecznie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki