Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Bili mężczyznę łomem, kobietę usiłowano zgwałcić. Zarzuty usłyszało pięć osób

Lubelscy policjanci zatrzymali pięć osób do sprawy rozboju i wywierania wpływu na świadka. Mundurowi zabezpieczyli również narkotyki. Pokrzywdzeni byli bici i użyto wobec nich gazu. 44-latek stracił telefon komórkowy.

Wszystko rozegrało się pod koniec marca tego roku na terenie Lublina. Pokrzywdzony wraz ze swoją znajomą przebywali na ogródkach działkowych.

– W pewnym momencie do altanki weszło 3 agresywnych mężczyzn, którzy zaczęli bić przebywające tam osoby. 44-latek był uderzany łomem. Miało też dojść do usiłowania zgwałcenia 37-latki. W wyniku rozboju sprawcy ukradli telefon komórkowy. Poinformowani o sprawie policjanci niemal natychmiast zatrzymali jednego ze sprawców. Okazało się, że to 67-letni mieszkaniec miasta – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zatrzymany mężczyzna miał przy sobie skradziony telefon. 67-latek trafił przed oblicze prokuratora. Tam usłyszał zarzuty rozboju z niebezpiecznym narzędziem, usiłowania zgwałcenia i gróźb karalnych. Został tymczasowo aresztowany.

– Kolejnych napastników ustalili kryminalni z Komisariatu I Policji w Lublinie i Komendy Miejskiej Policji. Okazało się, że to dwaj mężczyźni w wieku 24 i 22 lat. Młodszy z nich posiadał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 85 gramów 3CMC, marihuany i haszyszu, a także 35 tabletek ecstasy. Dodatkowo zatrzymano dwie osoby, które próbowały wywierać groźbą wpływ na pokrzywdzoną 37-latkę, aby zmieniła zeznania w sprawie – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Podejrzani trafili do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozi do 20 lat więzienia.

19 komentarzy

  1. Rządy peło patologia czuje się bezkarna.

  2. 67 lat dziadowi i gwałcić mu się chciało.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112