Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wichura w woj. lubelskim do 80 km/h. Możliwe lokalne burze, potem silne ocieplenie i saharyjski pył

W środę obszar naszego kraju jest pod wpływem obszaru niskiego związanego z niżem znad północno-wschodniej Europy. Napływa w tylnej części niżu strumień chłodnej, wilgotnej i chwiejnej masy powietrza pochodzenia polarnomorskiego. Występować ma dziś zachmurzenie duże i całkowite, z opadami deszczu, natomiast w północnej Polsce również możliwymi opadami deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Dziś w dzień prognozowane jest na ogół zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 10°C do 13°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 70-80 km/h, zachodni oraz północno-zachodni. Najsilniejszy w zasięgu konwekcji. Nie można wykluczyć pojedynczych burz z silnym wiatrem.

Noc ze środy na czwartek przyniesie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Prognozowane są początkowo lokalnie przelotne opady deszczu. W najchłodniejszej części od 0°C na północy do 4°C na krańcach południowych. Miejscami przy gruncie przygruntowy przymrozek, może być dlatego gdzieniegdzie ślisko. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni, nad ranem zmienny.

Czwartek przyniesie w regionie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Prognozowane gdzieniegdzie opady deszczu, zwłaszcza na zachodzie regionu. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia od 11°C do 14°C. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, na ogół z przewagą kierunków południowych.

W kolejnych dniach czeka nas silne ocieplenie. Pod koniec tygodnia będzie nawet 18-24°C. Bardzo ciepły zapowiada się również przełom 1 i 2 dekady kwietnia. Pojawi się także pył saharyjski w regionie, powodując zmętnienie nieba pod koniec mijającego tygodnia.

Prognozy pogody dla Polski

Położenie opadów i lokalnych burz

 

 

Jeden komentarz

  1. Babcia Ela - działkowiczka (!)

    Gdzieś tam ta wichura w woj. lubelskim do 80 km/h, była, ale u mnie nad działeczką ROD Miłek na Zimnych Dołach ino wiało jakby się jakiś bis kup ob wiesił.
    Ale nie padało. Szkoda bo na darmo podstawiłam beczkę na deszczówkę pod rynnę altanki.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport