690 680 960

Biała Podlaska: Zatrzymanie mężczyzny z nielegalnymi narzędziami dentystycznymi

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Celnej z Białej Podlaskiej, w czwartek 21 marca, przyłapali mężczyznę z nielegalnie wprowadzonymi na terytorium Polski narzędziami dentystycznymi o wartości około 60 tys. zł. Jak informuje rzecznik NOSG, 44–letni obywatel Ukrainy chciał zadbać o swoją kieszeń, ale i o uzębienie Polaków.

(fot. NOSG Biała Podlaska)

Po uzyskaniu wcześniejszej informacji o mężczyźnie, który próbuje sprzedać sprzęt dentystyczny niewiadomego pochodzenia, funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej zatrzymali 44-latka w pobliżu jednego z gabinetów stomatologicznych w okolicach Białej Podlaskiej.

Znaleziono przy nim 12,5 tys. sztuk narzędzi stomatologicznych, w tym wiertła, igły Millera, miazgociągi, narzędzia kanałowe, frezy protetyczne oraz rotory końcówek turbinowych.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że od kilku miesięcy mężczyzna rozprowadzał przemycone z Ukrainy narzędzia wśród stomatologów na terenie kraju.

Obywatel Ukrainy złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, zgadzając się jednocześnie na przepadek wartego około 60 tys. zł towaru. Funkcjonariusze zabezpieczyli też 3 tys. zł na poczet grożącej mężczyźnie grzywny.

(fot. NOSG Biała Podlaska)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie